В Україні з початку 2024 року зменшилася кількість одружень і зросли випадки розлучень. Про це повідомляє Опендатабот.
Так, за перші пів року 2024-го, за даними Мін'юсту, українці уклали понад 72 тисячі шлюбів. Це на 15% менше, ніж торік. Водночас шлюбних договорів побільшало на чверть, а розлучень – у півтора раза, порівняно з тим самим періодом торік.
"72 766 нових сімей створили українці за пів року 2024 року. Це на 15% менше, ніж за той самий період минулого року, і на третину менше до 2022 року. Слід зауважити, що після весільного буму в перший рік повномасштабного вторгнення щороку кількість одружень поступово зменшувалася", – йдеться в матеріалі.
Якщо говорити про розлучення, то 15 578 розірвань шлюбу було зареєстровано за перші шість місяців 2024 року. Це в 1,5 раза більше за відповідний період минулого року і на 18% більше, ніж за перше півріччя 2021 року.
Водночас там помітили, що нові сім'ї українці створюють більш усвідомлено, оскільки частіше укладають шлюбні договори – за пів року 3768 нотаріальних бланків для шлюбного договору використовували нотаріуси. Це на чверть більше, ніж за відповідний період минулого року.
Де найчастіше реєструють шлюби?
Столиця є незмінним лідером за кількістю шлюбів – 9392 нових сімей. Друге місце посідає Дніпропетровщина – 7076 одружень, а замикає трійку лідерів Одещина – 4896 новостворених родин.
Раніше ми писали, що Центри надання адміністративних послуг в Україні сьогодні надають людям від 200 до 400 адміністративних послуг, і їх кількість постійно зростає.
За словами парламентарів, при збільшенні навантаження на ЦНАП не враховується їх "пропускна спроможність", а також те, що до 90% адмінпослуг надаються безплатно. Ті ж послуги, які визначені платними, на сьогодні є економічно необґрунтованими. Тож в профільному комітеті Верховної Ради пропонують підвищити вартість адміністративних послуг.