USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40

В Україні відремонтовано майже 80% теплоелектроцентралей, – Шмигаль

Через місяць підготовка до осінньо-зимового періоду буде завершена на 100%, переконаний прем'єр
Шмигаль Світовий банк_7

Денис Шмигаль

Джерело: Telegram-канал Прем‘єр-міністра України Шмигаля

Підготовка енергосистеми України до осінньо-зимового періоду входить у фінальну стадію. Про це під час засідання Кабміну заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, на сьогодні вже відремонтовано сім атомних енергоблоків, ще два стануть у стрій до старту опалювального сезону. Загальна їхня потужність складе 7,8 ГВт.

"Робимо важливий крок до енергонезалежності – на Рівненській АЕС почали завантажувати нове ядерне паливо компанії Westinghouse замість російської монополії на подібні види палива. Європа разом з Україною повинні усунути РФ з цього ринку, щоб позбутися енергетичної загрози", – додав Шмигаль.

Він нагадав, що Міненерго взяло на себе зобов’язання, що до початку сезону запрацюють 25 енергоблоків теплових електростанцій, які дадуть енергосистемі 4,5 ГВт потужності.

"Відремонтовано майже 80% обладнання теплоелектроцентралей. Тривають інтенсивні ремонти, які завершаться вчасно. Крім того, відремонтовано та перебувають у ремонті 35 гідроагрегатів ГЕС потужністю майже 2,3 ГВт. За даними Міненерго, загалом у систему вже додано 804 МВт із запланованих додаткових 1,7 ГВт потужностей", – зауважив глава уряду.

За словами прем’єр-міністра, також до зими готові 15,2 тис. котелень, близько 84% тепломереж, 78% центральних теплопунктів, понад 80% житлових будинків, 86% шкіл, дитсадків та лікарень. За місяць має бути 100%.

Шмигаль наголосив, що в місцевих бюджетах достатньо коштів для завершення усіх підготовчих робіт до настання холодів: "Там, де це потрібно, слід прискоритися, щоб встигнути вчасно увімкнути людям тепло".

Нагадаємо, ми писали, що Міненерго не планує відключати побутових споживачів від електроенергії під час усього осінньо-зимового періоду

Читайте також:
Львівські школярі, як і рекомендував Кабмін, розпочнуть навчання 2 вересня, проте Садовий незадоволений Львівські школярі, як і рекомендував Кабмін, розпочнуть навчання 2 вересня, проте Садовий незадоволений
Україна може найближчим часом отримати 250 млн євро для підтримки енергетики від ЄІБ Україна може найближчим часом отримати 250 млн євро для підтримки енергетики від ЄІБ
Чи продає Україна електроенергію: Пояснення голови Чи продає Україна електроенергію: Пояснення голови "Укренерго"
Українці можуть взяти енергообладнання в кредит під 0%: Запрацювали нові фінансові програми Українці можуть взяти енергообладнання в кредит під 0%: Запрацювали нові фінансові програми