USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

В Україні відкриють мовні курси для військових

Деякі військові вже підготували скарги про порушення мовного закону
ЗСУ форма
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

В Україні відкриють мовні курси для військовослужбовців Збройних сил, які хочуть удосконалити свої знання державної мови. Про це поінформував уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у Telegram.

Як повідомляється, Кремінь обговорив важливість застосування державної мови у Збройних силах України та інших військових формуваннях з оборонцями зі 150-го навчального центру командування Сил територіальної оборони ЗСУ.

"Дехто з військових уже підготував свої скарги на нашу адресу, адже фіксують порушення і в столиці, і в багатьох регіонах півдня і сходу. Водночас домовились про відкриття мовних курсів для військовослужбовців, які хочуть удосконалити свої знання і належно підготуватися до іспиту на визначення рівня володіння державною мовою. Радо сприятиму і в питаннях створення такої мережі, й в інших військових формуваннях", – сказав він.

Нагадаємо, згідно з дослідженням німецьких та британських науковців, в українському сегменті X після початку повномасштабного вторгнення почала стрімко переважати українська мова.

Вдалося зʼясувати, що збільшення вживання української мови в соцмережах в Україні існувало вже після Євромайдану та російської анексії Криму у 2014 році, але саме після початку вторгнення стався різкий перехід.

Дослідники зазначають, що на початку 2020 року у Х переважала російська мова, проте з часом її кількість поступово зменшувалася. Значний перехід стався спочатку після повідомлень про мобілізацію російських військ у листопаді 2021 року та вже після початку російської агресії у лютому 2022 року.

У дослідженні йдеться, що середня інтенсивність твітів російською від 2020 року лишалася практично незмінною аж до листопада 2021 року. З цього моменту протягом кількох місяців можна було спостерігати зниження на 21%. Для англійської мови – все навпаки. Після листопада 2021 року спостерігається різке зростання на 107%.

Щодо української мови, то йдеться більше про довгострокове зростання приблизно на 43% до початку повномасштабної агресії. Воно трохи призупинилося незадовго по 22 лютого, але значно прискорилося після – аж на 87%.

Читайте також:
В Україні запустять В Україні запустять "Залізний полігон" для випробування зброї
В Міноборони заявили, що вже працюють над законопроєктом про демобілізацію В Міноборони заявили, що вже працюють над законопроєктом про демобілізацію
Ковальчук пішов з посади командувача ОК “Південь” Ковальчук пішов з посади командувача ОК “Південь”
Генштаб знайшов тисячі військових, які не брали участі в бойових діях Генштаб знайшов тисячі військових, які не брали участі в бойових діях