USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

В Україні від куріння щороку помирають 130 тис. людей

27% населення України старше 18 років – теперішні курці
куріння
Джерело: ВВС Україна

В Україні куріння забирає в середньому 130 тис. життів на рік. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я (ЦГЗ).

Зазначається, що тютюнокуріння підвищує ризик інсульту, стенокардії та інфаркту міокарда і приблизно в п'ять разів – раптової смерті.

У ЦГЗ нагадали, що сигаретна упаковка – це важливий канал комунікації зі споживачами тютюну. Через привабливий дизайн виробники намагаються залучити до лав курців нових споживачів, зокрема молодь та підлітків, які найбільше піддаються подібним маркетинговим маніпуляціям. Водночас тютюнова упаковка є важливим джерелом інформування й про наслідки куріння: 93% теперішніх курців помічають медичні попередження на пачках сигарет, а 54% курців задумувались через них про припинення куріння.

"27% населення України старше 18 років – теперішні курці. Медичні попередження на упаковках мотивують кинути курити і зменшують привабливість тютюну для людей без сформованої залежності, особливо серед молоді. А QR-код, який веде на сервіс "Я кидаю курити", збільшить ефективність медичних попереджень і підвищить успішність спроб кинути курити. Людина, яка за день викурює пачку сигарет, побачить попередження про шкоду куріння кожного разу, коли бере пачку, – це щонайменше 20 разів на день і 7000 разів на рік", – зазначила в.о. керівника відділу профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров'я Наталя Гриб.

Вона додала, що реалістичні зображення справжніх хвороб, спричинених курінням, допоможуть усвідомити проблему, прийняти рішення кинути курити, а наявність сервісу, куди можна звернутися за допомогою, додасть мотивації для дій.

Маркування тютюнових виробів

Від сьогодні, 11 січня, змінюються вимоги до маркування пачок сигарет та тютюнових виробів.

Очікується, що це дозволить завершити процес імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, відповідно до якої оновлюється маркування пачок. Попередження про шкоду куріння на пачках сигарет тепер займатимуть 65% площі пачки. Переглянути нові макети можна тут.

Читайте також:
На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікуються похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікуються похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг
УІНП перегляне питання увічнення Булгакова УІНП перегляне питання увічнення Булгакова
Mastercard приєднається до програми українського кешбеку Mastercard приєднається до програми українського кешбеку
Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін