
В Україні з 19 листопада почав працювати онлайн-чат психологічної підтримки, особливість якого, що він призначений для чоловіків. Про це повідомили на сайті Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA).
Онлайн-чат запустив UNFPA за підтримки уряду Великої Британії та у співпраці з громадською організацією "Інноваційні соціальні рішення". Програма безоплатна, анонімна й цілодобова.
"Писати можна в Telegram, Viber або на сайті. Кваліфіковані психологи з багаторічним досвідом проведуть консультацію в текстовому форматі. На добу можна звернутися один раз, також є обмеження за часом розмови - не більше 90 хвилин. Писати психологам можна з будь-яких питань, що викликають стрес: проблеми на роботі чи стосунках, переживання через війну, складнощі в регуляції гніву тощо", - розповіли в UNFPA.
Програмна менеджерка UNFPA Альона Зубченко зазначила, що за результатами опитування серед чоловіків, яке організація провела влітку 2022 року, з’ясувалося, що 90% респондентів не мали досвіду звернення за професійною психологічною підтримкою в будь-якому вигляді.
"Чоловіки в Україні часто живуть з думкою, що мають розв’язувати свої проблеми самостійно. Через це не звертаються за професійною допомогою. Майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків", - зазначила Зубченко.
Психологічна допомога
Психологічна допомога українцям
Повномасштабна війна в Україні кидає багато викликів усім українцям. Багато людей зараз переживають складну ситуацію та безвихідь. Однак слід знати, що є куди звернутись за допомогою.
З 24 лютого в Україні працює безліч колл-центрів, пунктів та установ, які надають психологічну та матеріальну допомогу постраждалим, займаються пошуком зниклих безвісти чи поверненням незаконно депортованих до Росії.
Підтримка
- Проєкт "Психологічна турбота" про дітей - серія публікацій про те, як підтримати дітей на війні.
- Як ти? – чат для колективного спілкування під контролем психологів.
- Tellme.сom.ua – Розкажи мені, безплатні консультації.
- Мені здається – анонімний онлайн щоденник.
Більше про допомогу читайте в нашому матеріалі.
Відзначимо, майже чверть населення України – близько 10 мільйонів людей – можуть страждати від психічних розладів у зв’язку з війною. Про це заявив представник Всесвітньої організації охорони здоров’я в країні Ярно Хабіхт, пише The Guardian.
За словами представника, розлади включають тривогу, стрес і посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), спричинений тривожними подіями. Крім того, на думку Хабіхта, додатково впливають на здоров’я українців і погодні умови, оскільки через постійний стрес знижуються бар’єрні функції організму, і ризик захворіти на простудні захворювання або грипом збільшується.