USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 9 5 3 0 (+950)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

В Україні на третину поменшає міністерств

Зараз триває робота щодо зміни формату уряду
уряд кабмін
Засідання Кабміну Дениса Шмигаля
Джерело: відкриті джерела

Уряд планує скоротити кількість міністерств на третину. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на пресконференції.

За його словами, зараз триває робота щодо зміни формату уряду.

"Зокрема, скорочення кількості міністерств. Хочемо скоротити кількість міністерств на третину, скоротити кількість державних службовців", – сказав Шмигаль.

Крім того, влада працює над створенням Центру уряду, де будуть зосереджені допоміжні адміністративні функції.

"Міністерства повинні мати невелику кількість дуже хороших спеціалістів, які формуватимуть державну політику, а Центр уряду надаватиме юридичну підтримку в кадровій, бухгалтерсько-фінансовій сфері. Також Центр уряду має швидко готувати документи для того чи іншого міністерства", – зазначив прем’єр.

Які міністерства можуть скоротити?

Скоротити можуть Міністерство культури та інформаційної політики та Міністерство молоді та спорту. Про це повідомило джерело Hromadske у фракції "Слуга народу".

Крім того, Мінагрополітики можуть злити з Мінекономіки.

Коли може запрацювати Центр уряду?

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов допускає запуск Центру уряду до 2025 року.

"Ми поставили це в план дій урядів на цей рік і як пріоритет для розробки відповідного законопроєкту. Це фактично формування на базі секретаріату Кабінету міністрів органу, який значно посилює координацію і з боку міністерств, і ЦОВВ, і експертність документів... Формування сильного Центру уряду – це передусім розробка правильної нормативної бази. Плюс ми повинні розглядати Центр уряду в контексті загального завершення реформи державного управління і позбавлення уряду непритаманних функцій", – заявив він.

Він наголосив, що формування Центру уряду – це фактично посилення можливості уряду щодо ухвалення нормотворчих документів і посилення регламентної роботи, "той інструмент, який дозволить "урядовій машині" працювати злагоджено і стабільно".

На запитання, чим Центр уряду відрізнятиметься від секретаріату Кабміну, міністр заявив, що "секретаріат, за великим рахунком, є допоміжним органом, який готує засідання уряду та забезпечує діяльність керівництва уряду", а Центр уряду має бути тим органом, який, отримавши відповідний статус, "робитиме правильну експертизу", що стосуватиметься загалом політики міністерств і ЦОВВ.

Що ще скоротять в Україні?

Раніше повідомлялося, що за останні 15 років кількість випускників в Україні скоротилася майже вдвічі, тому відпала необхідність у великій кількості закладів вищої освіти.

Минулого року в Україні було приблизно 360 000 випускників шкіл. У 2008-му це число сягало 640 000. За словами Винницького, подальші прогнози також невтішні. До 2033 року буде приблизно 300 000 випускників – і це цифра, яка передбачає повернення поки що непідконтрольних Україні територій, зазначив чиновник.

Щодо університетів, то у 2008-му, коли в Україні функціонувало приблизно 350 закладів вищої освіти, в середньому було 6700 студентів на заклад освіти. У 2021 році загальна кількість закладів зменшилася до 300, але в середньому в кожному з них було лише 3400 студентів.

Читайте також:
В Україні деякі безкоштовні медичні послуги можуть стати платними В Україні деякі безкоштовні медичні послуги можуть стати платними
Переспрямовувати кошти з телемарафону на ЗСУ недоцільно: Уряд відповів на петицію Переспрямовувати кошти з телемарафону на ЗСУ недоцільно: Уряд відповів на петицію
Кабмін до серпня продовжив дію ПСО на газ для теплокомуненерго Кабмін до серпня продовжив дію ПСО на газ для теплокомуненерго
Уряд виділив ще 3,88 млрд гривень на будівництво фортифікаційних споруд Уряд виділив ще 3,88 млрд гривень на будівництво фортифікаційних споруд