USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

В Україні можна буде розлучатись під час вагітності: Рада підтримала законопроєкт

Документ спрямований на попередження та захист осіб, які страждають від домашнього насильства
розлучення
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада ухвалила за основу зміни у Сімейному кодексі, які стосуються розірвання шлюбу. Якщо закон ухвалять в цілому, то можна розривати шлюб під час вагітності дружини. "За" законопроєкт №5492, який дає можливість пред'явлення позову про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, проголосувало 232 депутати.

Народні депутати підтримали внесення змін до статтей 110 та 111 Сімейного кодексу України.

У пояснювальній записці мовиться, що метою законопроєкту є "усунення перешкод у реалізації права на шлюб та права на його розірвання, що матиме наслідком в тому числі усунення порушення прав людини та випадків можливої дискримінації".

Також законопроєкт спрямований на попередження та захист осіб, які страждають від домашнього насильства.

Ініціатори законопроєкту наголошують, що кривдники часто сприймають шлюб як право власності на жінку і, відповідно, право на контроль, примушування до виконання "шлюбних обов’язків" та інших форм насильства щодо неї, і саме тому категорично заперечують проти розірвання шлюбу та намагаються затягнути судовий розгляд.

До речі, станом на 17 червня від початку великої війни українські військові дистанційно уклали понад 3 тис. шлюбів.

Читайте також:
Функції ТЦК можуть передати цивільним органам: У Раді вже обговорюють це питання Функції ТЦК можуть передати цивільним органам: У Раді вже обговорюють це питання
Бронювання до 25% працівників: Комітет рекомендував Раді ухвалити законопроєкт про Бронювання до 25% працівників: Комітет рекомендував Раді ухвалити законопроєкт про "клуб білого бізнесу"
Купірування та видалення пазурів: Раді пропонують заборонити оперувати тварин для Купірування та видалення пазурів: Раді пропонують заборонити оперувати тварин для "краси"
В Україні планують кардинально змінити житлову політику: Якою вона буде та що варто знати громадянам В Україні планують кардинально змінити житлову політику: Якою вона буде та що варто знати громадянам