USD
НБУ
41.22
Готівка
41.58
EUR
НБУ
44.70
Готівка
45.30
Втрати орків: 5 7 1 3 5 0 (+1230)
USD
НБУ
41.22
Готівка
41.58
EUR
НБУ
44.70
Готівка
45.30

В платіжках за електроенергію "сидить" ціна корумпованої кВт-год, – нардеп Кучеренко

Нардеп переконаний, що суми в платіжках високі, бо ж в них вже врахована корупційна складова – закупівля компонентів за завищеними цінами
світло платіжка
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Українці отримують платіжки за електроенергію, які вже включають в себе корупційну складову – закупівлю компонентів за завищеними цінами. Що вища сума закупівлі компонентів – тим більша платіжка громадян. Про це розповів перший заступник голови комітету ВР з питань енергетики Олексій Кучеренко в ефірі медіапроєкту UWN.

"Безумовно, корупційна складова, яка присутня в "Енергоатомі", "Центренерго" на закупівлі вугілля або того самого мазуту на цих самих шахтах, – все це збільшує собівартість. Бо чим дорожче вони купують ці компоненти, то тим більша ціна товару і тим більша потім на ринку (ціна, – ред.). Тим більше ми з вами платимо. Все це, безумовно, лягає, в тому числі на тариф, в тому числі для населення і для непобутових споживачів (тобто для бізнесу). Але все одно ми з вами потім платимо або за пальне, або за воду, або за інші товари, а там сидить ця ціна корумпованої кВт-год. Друга складова величезна – це те, що дуже погано регулюється цей ринок і там окрім корупційних боргів є ще борги об’єктивно накопичені через те, що ця модель ринку не спрацьовує", – зауважує нардеп.

Кучеренко констатує: "В боргах кінь не валявся – що в електриці, що в газу". І розв'язувати ці проблеми, за його словами, ніхто не поспішає: ані уряд, ані правоохоронці, які мали б викривати корупційні схеми. Бо ж навіть він як перший заступник голови комітету, як голова ТСК (тимчасової спеціальної комісії з енергобезпеки) не може отримати результатів аудиту "Нафтогазу", оператора ГТС та "Київтеплоенерго". 

"Ви про "Мирноградвугілля" говорите. Я абсолютно не здивований, що в якомусь "Мирноградвугіллі" на державній шахті в півтора-два рази завищують закупівлі. Але подивіться, скільки скандалів навколо "Енергоатома", подивіться, скільки скандалів навколо інших державних підприємств. Та ж сама "Центренерго" – державна компанія. І тут більше питання до правоохоронців: Де ви, шановні? Яких вам сигналів не вистачає? Що треба робити, що всі експерти і антикорупціонери і засоби масової інформації вже вживу звинувачують, що там йде корупція на закупівлях, а щось у правоохоронців я не бачу результативної роботи", – додав Кучеренко.

Нагадаємо, 6 жовтня у Верховній Раді міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що "впевнений, що "Центренерго" буде готове до опалювального сезону".

Водночас 20 жовтня Міненерго розповсюдило лист, в якому зазначається, що вугілля на опалювальний сезон на "Центренерго" може не вистачити. Депутат Олексій Кучеренко зазначив, що в такій ситуації підривається довіра до уряду.

Разом з тим, за даними директора енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка, в Україні державні шахти з 2015 року зменшили видобуток вугілля майже в шість разів. Тому для того, щоб поповнити запаси, лише вугілля з державних шахт і українського вугілля не вистачить і доведеться купувати його за кордоном, уточнив Омельченко. 

Читайте також:
Українці матимуть мобільний зв’язок та інтернет під час відключень світла: Яке рішення ухвалили в Мінцифри Українці матимуть мобільний зв’язок та інтернет під час відключень світла: Яке рішення ухвалили в Мінцифри
Львівські школярі, як і рекомендував Кабмін, розпочнуть навчання 2 вересня, проте Садовий незадоволений Львівські школярі, як і рекомендував Кабмін, розпочнуть навчання 2 вересня, проте Садовий незадоволений
Україна може найближчим часом отримати 250 млн євро для підтримки енергетики від ЄІБ Україна може найближчим часом отримати 250 млн євро для підтримки енергетики від ЄІБ
Чи продає Україна електроенергію: Пояснення голови Чи продає Україна електроенергію: Пояснення голови "Укренерго"