USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

В ООН зафіксували 10 випадків фізичного насильства між парафіянами УПЦ МП та ПЦУ

В Організації Об'єднаних Націй заявили, що українські правоохоронці не вживають заходів для захисту вірян УПЦ МП
Сутички під Лаврою
Сутички під Лаврою
Джерело: відкриті джерела

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) задокументувало 10 випадків фізичного насильства та шість випадків погроз через суперечки між парафіянами різних православних юрисдикцій в Україні. Реакцію правоохоронців на це назвали "неадекватною". Про це йдеться на сайті Організації Об'єднаних Націй.

Помічниця генерального секретаря з прав людини УВКПЛ Ілзе Брандс Керіс під час засідання Ради Безпеки ООН 17 листопада відзначила зростання напруженості між вірянами Української православної церкви Московського патріархату та Православної церкви України. За її словами, у низці випадків ця напруженість виявилася в насильницьких інцидентах.

Керіс заявила, що "реакція українських правоохоронних органів у цих випадках була неадекватною".

"Вони не змогли розслідувати інциденти достатньою мірою та вжити заходів для захисту членів УПЦ", – пояснила вона.

Крім того, зазначається, що з лютого 2022 року з-понад 6600 кримінальних справ, порушених за колабораціонізм та інші злочини, пов’язані війною, 68 стосуються священнослужителів УПЦ.

Вона закликала "забезпечити повну повагу прав на належну правову процедуру та справедливий судовий розгляд у цих надзвичайно делікатних справах". Та уточнила, що принаймні у 26 справах за участю священників УВКПЛ висловило стурбованість щодо справедливості кримінального судочинства.

Передісторія

Нагадаємо, СБУ з середини листопада 2022 року проводила обшуки в єпархіях УПЦ Московського патріархату

РНБО після численних випадків виявлення на обʼєктах УПЦ МП кремлівських агіток і поширення серед вірян антиукраїнських наративів ініціювала заборонення повʼязаних із Росією релігійних організацій. Також складено два санкційних списки проти повʼязаних з цією церквою осіб.

2 грудня санкції застосували проти намісника Києво-Печерської лаври Павла, ексдепутата Вадима Новінського, а також ще восьми церковних діячів. На початку січня 2023 року президент Зеленський призупинив громадянство низки священників УПЦ МП. Зокрема, йдеться про митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, якому СБУ вручила підозру у держзраді.

В тому ж місяці Києво-Печерську лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України. На Різдво за григоріанським календарем митрополит ПЦУ Епіфаній провів у лаврі перше богослужіння

Читайте також:
На Вінниччині священник УПЦ МП вихваляв терористів. Він вже отримав підозру На Вінниччині священник УПЦ МП вихваляв терористів. Він вже отримав підозру
Стало відомо, скільки громад УПЦ МП з початку війни перейшло до ПЦУ Стало відомо, скільки громад УПЦ МП з початку війни перейшло до ПЦУ
Благословив рашистів на вбивства українців: СБУ оголосила підозру очільнику РПЦ Кирилу Благословив рашистів на вбивства українців: СБУ оголосила підозру очільнику РПЦ Кирилу
Кількість страт в Ірані цьогоріч зросла Кількість страт в Ірані цьогоріч зросла "загрозливо швидко", – звіт ООН