USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

В Україні припинено громадянство 19 священників УПЦ МП, – очільник СБУ

Стосовно 61-го священнослужителя УПЦ МП відкриті кримінальні провадження
Зеленський
Джерело: відкриті джерела

В Україні 19 священникам УПЦ МП припинено українське громадянство, заявив очільник СБУ Василь Малюк.

Крім того, стосовно 61-го священнослужителя УПЦ МП відкриті кримінальні провадження. Загалом суди вже винесли сім вироків стосовно окремих кліриків, які стали на бік ворога.

"Двох із них навіть обміняли на наших полонених Героїв. І хочу наголосити, що ворог дуже цінує своїх агентів у рясах – так, одну таку особу обміняли на 28 українських військовослужбовців. Ми викорінюємо російську агентуру на нашій землі. Агентам ФСБ у рясах немає місця у країні, що воює", – додав Малюк. 

Президент України призупинив громадянство 13 священників УПЦ МП

Володимир Зеленський призупинив громадянство низки священників УПЦ МП. За інформацію джерел LB.ua, йдеться про призупинення громадянства 13 представників Української православної церкви.

Зокрема, за даними видання, йдеться про митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, якому СБУ вручило підозру у держзраді. За наявною інформацією, він є власником російського паспорта, а також про вікарія Тульчинської єпархії, єпископа Ладижинського Сергія, який є до Іонафана дуже близькою людиною.

Відповідне повідомлення про втрату громадянства зазначеними особами отримала Державна міграційна служба. Згідно з чинними правилами, надалі  вони можуть бути депортовані.

Відзначимо, що на сайті президента на даний час відсутній відповідний указ.

Додамо

З середини листопада СБУ проводить обшуки в єпархіях УПЦ Московського патріархату. Правоохоронці кажуть, що знаходять там заборонені предмети (зазвичай це російська література та російські настанови), зброю, а також допитують священнослужителів.

РНБО після численних випадків виявлення на обʼєктах Української православної церкви МП кремлівських агіток і поширення серед вірян антиукраїнських наративів ініціювала заборону повʼязаних із Росією релігійних організацій. Також складено два санкційних списки проти повʼязаних з цією церквою осіб.

2 грудня санкції застосували, зокрема проти намісника Києво-Печерської лаври Павла і ексдепутата Вадима Новінського, а також ще восьми церковних діячів. 

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що проти діячів УПЦ Московського патріархату, щодо яких викрито або буде викрито справу в роботі на Росію, вживатимуться відповідні заходи.

Читайте також:
Новим очільником Управління державної охорони став Олексій Морозов Новим очільником Управління державної охорони став Олексій Морозов
Дзвонити до ЄС можна без додаткових платежів: Зеленський підписав закон про роумінг Дзвонити до ЄС можна без додаткових платежів: Зеленський підписав закон про роумінг
Анонс другого Саміту миру, підпис Спільного комюніке й беззаперечна підтримка територіальної цілісності України: У Швейцарії підсумовують масштабну дипломатичну конференцію Анонс другого Саміту миру, підпис Спільного комюніке й беззаперечна підтримка територіальної цілісності України: У Швейцарії підсумовують масштабну дипломатичну конференцію
Позиція сили, заморожування війни РФ проти України – не відповідь, і Росія обрала війну, а не дипломатію. Головні тези першого дня Саміту миру у Швейцарії Позиція сили, заморожування війни РФ проти України – не відповідь, і Росія обрала війну, а не дипломатію. Головні тези першого дня Саміту миру у Швейцарії