USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

В Офісі президента заявили, що готові почати переговори щодо Криму, якщо ЗСУ наблизяться до півострова

Українська влада не виключає шлях звільнення Криму Силами оборони
Андрій Сибіга

Заступник глави Офісу президента України Андрій Сибіга

Джерело: відкриті джерела
Заступник голови Офісу президента Андрій Сибіга заявив, що Україна готова почати переговори щодо Криму, якщо ЗСУ наблизяться до півострова. Про це він сказав в інтерв'ю Financial Times.

"Якщо нам вдасться досягти наших стратегічних цілей на полі бою і коли ми опинимося на адміністративному кордоні з Кримом, ми готові відкрити дипломатичну сторінку для обговорення цього питання", – зазначив Сибіга.

Але він уточнив, що це не означає, що українська влада виключає шлях звільнення Криму Силами оборони.

Британський аташе з питань оборони у Вашингтоні Тім Вудс напередодні заявляв, що Крим потребуватиме політичного рішення через концентрацію сили, яка там є, і через те, "що означало б для українців увійти туди".

Новини за темою: РФ вивела техніку з місць зберігання на півночі Криму, – супутникові знімки

"Я не думаю, що буде дуже швидке військове рішення. Отже, нам потрібно побачити, які умови є сприятливими для України для переговорів", – додав він.

А ось екскомандувач військ США в Європі Бен Годжес прогнозував, що звільнення Криму стане можливим до кінця літа 2023 року.

Раніше 

Президент Володимир Зеленський у березні наголошував, що Україна готова сісти за стіл перемовин тільки після виведення її військ з території України.

Проте у листопаді він казав, що готовий розглянути варіанти повернення анексованого Росією Криму невійськовим шляхом. Проте закликав не витрачати час на варіанти, які не передбачають деокупації півострова.

Читайте також:
За останні 48 годин ЗСУ провели значні операції на сході та півдні України, – британська розвідка За останні 48 годин ЗСУ провели значні операції на сході та півдні України, – британська розвідка
У Міноборони пояснили, навіщо росіяни поширюють дезінформацію про У Міноборони пояснили, навіщо росіяни поширюють дезінформацію про "катастрофічні" втрати ЗСУ
ЗСУ перейшли з оборони в наступ на Бахмутському напрямку, – Міноборони ЗСУ перейшли з оборони в наступ на Бахмутському напрямку, – Міноборони
Сенат Швейцарії схвалив поправку до закону, що дозволяє реекспорт зброї в Україну Сенат Швейцарії схвалив поправку до закону, що дозволяє реекспорт зброї в Україну