USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

Уряд змінює правила погашення кредитів: Що мають знати українці

Передусім йдеться про кредити, які споживачі брали на лікування, ремонт житла, придбання побутової техніки, навчання тощо
кредит
Джерело: відкриті джерела

В Україні, де нещодавно набули чинності "воєнні" зміни до закону про кредитування, уряд пропонує спростити умови погашення окремих споживчих кредитів для ВПО й осіб, що проживають на уражених війною територіях. Про це інформує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Сьогодні уряд підтримав розроблені Мінреінтеграції законопроєкти, які передбачають полегшення умов погашення окремих видів споживчих кредитів. Передусім йдеться про кредити, які споживачі брали на такі цілі, як лікування, ремонт житла, придбання побутової техніки, відпочинок, навчання тощо. Такі кредити не передбачають заставу у вигляді нерухомого чи рухомого майна. Але процентна ставка по них часто є надвисокою: 50–100% річних", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що численні звернення громадян до Мінреінтеграції свідчать про те, що для позичальників із переліку українців, які проживають або виїхали з територій ведення бойових дій чи ТОТ, обслуговування таких дорогих споживчих кредитів стало великою проблемою.

"Щоб полегшити позичальникам кредитний тягар, і були запропоновані зазначені зміни", – додали в міністерстві.

Дія законопроєктів розповсюджується на всі споживчі кредити, крім:

  • тих, що вже були реструктуризовані або погашені,
  • взятих з метою придбання житла/автомобіля,
  • тих, які мають низьку річну процентну ставку.

Законопроєкти, розроблені Мінреінтеграції, пропонують на період воєнного стану і протягом 30 днів після нього запровадити обов’язкову реструктуризацію за такими споживчими кредитами.

Позичальники при цьому повинні:

  • перебувати на обліку як внутрішньо переміщені особи;
  • постійно проживати або виїхати з території, на якій ведуться (велися) бойові дії, або ТОТ;
  • не мати простроченої заборгованості станом на 24 лютого 2022 року.  

Ці громадяни зможуть скористатися механізмом реструктуризації, якщо:

  • державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога є єдиним джерелом доходу споживача і членів його сім’ї;
  • споживач або член його сім’ї є особою з інвалідністю внаслідок війни й сукупний розмір доходу споживача та членів його сім’ї не перевищує розміру двох мінімальних заробітних плат.

Крім того, пропонується встановити, що на період воєнного стану і протягом 30 днів після нього кредитору та колекторській компанії забороняється здійснювати заходи з врегулювання простроченої заборгованості щодо споживачів.

Також Кабмін підтримав зміни до Податкового кодексу, якими передбачено, що отримані внаслідок такої реструктуризації доходи не оподатковуються. 

Ухвалені на засіданні уряду законопроєкти найближчим часом будуть внесені до Верховної Ради.

Читайте також:
У Києві затримали У Києві затримали "детективів", які стежили за людьми і "зливали" їхні персональні дані
Підрив Каховської ГЕС: Держагентство відновлення планує побудувати три ланки водопроводу завдовжки 87 кілометрів Підрив Каховської ГЕС: Держагентство відновлення планує побудувати три ланки водопроводу завдовжки 87 кілометрів
На Закарпатті з’явиться новий індустріальний парк На Закарпатті з’явиться новий індустріальний парк
Уряд тимчасово обмежив експорт цукру Уряд тимчасово обмежив експорт цукру