USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

Рада спростила умови погашення кредитів

Передусім йдеться про кредити, які споживачі брали на лікування, ремонт житла, придбання побутової техніки, навчання тощо
кредит

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада ухвалила законопроєкти №9051 та №9052 щодо запровадження обов'язкової реструктуризації споживчих кредитів для людей з територій, охоплених війною під час воєнного стану та 30 днів після нього. Про це йдеться в карточках законопроєкту.

Документ №9051 передбачає на період воєнного стану і протягом 30 днів після нього обов’язкову реструктуризацію споживчих кредитів для громадян, що перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи, постійно проживають або виїхали з території, на якій ведуться (велися) бойові дії, або ТОТ та не мати простроченої заборгованості станом на 23 лютого 2022 року.

Законопроєкт №9052 передбачає зміни до пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану.

Деталі

22 лютого уряд запропонував спростити умови погашення окремих споживчих кредитів для ВПО й осіб, що проживають на уражених війною територіях. Про це інформує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Уряд підтримав розроблені Мінреінтеграції законопроєкти, які передбачають полегшення умов погашення окремих видів споживчих кредитів. Передусім йдеться про кредити, які споживачі брали на такі цілі, як лікування, ремонт житла, придбання побутової техніки, відпочинок, навчання тощо. Такі кредити не передбачають заставу у вигляді нерухомого чи рухомого майна. Але процентна ставка по них часто є надвисокою: 50–100% річних", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що численні звернення громадян до Мінреінтеграції свідчать про те, що для позичальників із переліку українців, які проживають або виїхали з територій ведення бойових дій чи ТОТ, обслуговування таких дорогих споживчих кредитів стало великою проблемою.

"Щоб полегшити позичальникам кредитний тягар, і були запропоновані зазначені зміни", – додали в міністерстві.

Дія законопроєктів розповсюджується на всі споживчі кредити, крім:

  • тих, що вже були реструктуризовані або погашені,
  • взятих з метою придбання житла/автомобіля,
  • тих, які мають низьку річну процентну ставку.

Законопроєкти, розроблені Мінреінтеграції, пропонують на період воєнного стану і протягом 30 днів після нього запровадити обов’язкову реструктуризацію за такими споживчими кредитами.

Позичальники при цьому повинні:

  • перебувати на обліку як внутрішньо переміщені особи;
  • постійно проживати або виїхати з території, на якій ведуться (велися) бойові дії, або ТОТ;
  • не мати простроченої заборгованості станом на 24 лютого 2022 року.  

Ці громадяни зможуть скористатися механізмом реструктуризації, якщо:

  • державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога є єдиним джерелом доходу споживача і членів його сім’ї;
  • споживач або член його сім’ї є особою з інвалідністю внаслідок війни й сукупний розмір доходу споживача та членів його сім’ї не перевищує розміру двох мінімальних заробітних плат.

Крім того, пропонується встановити, що на період воєнного стану і протягом 30 днів після нього кредитору та колекторській компанії забороняється здійснювати заходи з врегулювання простроченої заборгованості щодо споживачів.

Також Кабмін підтримав зміни до Податкового кодексу, якими передбачено, що отримані внаслідок такої реструктуризації доходи не оподатковуються. 

Ухвалені на засіданні уряду законопроєкти найближчим часом будуть внесені до Верховної Ради.

Читайте також:
Військовим даватимуть відпустку за знищену ворожу техніку Військовим даватимуть відпустку за знищену ворожу техніку
Вимкнення  світла та неспівпадіння графіків: Як не стати заручником своїх емоцій? Вимкнення світла та неспівпадіння графіків: Як не стати заручником своїх емоцій?
У Німеччині з ножем напали на 15-річного українця: Хлопця госпіталізували, а нападника – шукають У Німеччині з ножем напали на 15-річного українця: Хлопця госпіталізували, а нападника – шукають
Петиція з проханням не забороняти купувати ліки через маркетплейси набрала необхідну кількість голосів Петиція з проханням не забороняти купувати ліки через маркетплейси набрала необхідну кількість голосів