USD
НБУ
38.21
Готівка
38.55
EUR
НБУ
41.30
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 4 6 8 0 (+920)
USD
НБУ
38.21
Готівка
38.55
EUR
НБУ
41.30
Готівка
41.90

Уряд заборонив продавати пальне стандартів Євро 3 та Євро 4

Кабмін відновив дію вимог щодо якості пального не нижче екологічного стандарту Євро 5
паливо бензин заправка_1
Фото Ковальчук Віктор / Уніан
Джерело: Уніан

Кабінет міністрів України відновив дію вимог щодо якості пального не нижче екологічного стандарту Євро 5. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

"Внесли зміни до Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, зокрема, в частині відновлення дії вимог щодо якості пального на рівні не нижче Євро-5", – сказав Мельничук.

Також відновили вимоги директив ЄС щодо заборони продажу етилованого бензину та встановлення вимог на паливо, яке використовують у дорожніх транспортних засобах і не дорожній рухомій техніці (включно із суднами внутрішнього плавання), сільськогосподарських і лісогосподарських тракторах і рекреаційних суднах.

Раніше

У березні 2022 року уряд дозволив обіг палива екологічного стандарту Євро 3 та Євро 4. Передбачалося, що норма діятиме до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

У Міненерго тоді зазначали, що це дасть змогу ввести в обіг бензини та дизельне пальне класів Євро 3 та Євро 4, а також спростити проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів. Крім того, залучити додатковий ресурс палива для ЗСУ та інших військових формувань, сільгосптехніки та автотранспортних засобів.

Новини за темою: В пальне для ЗСУ додаватимуть барвники: Для чого це потрібно?

"Наразі налагоджені нові маршрути постачання нафтопродуктів, учасники ринку уклали довгострокові контракти з європейськими виробниками та міжнародними трейдерами, ситуація на паливному ринку є стабільною. Задовольняються потреби економіки держави, ЗСУ та інших споживачів бензинами та дизельним пальним належної якості та в необхідному обсязі", – йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови.

Що це за стандарти?

Євро 3 – екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах транспортних засобів з дизельними і бензиновими двигунами.

Був введений в Євросоюзі в 1999-му і замінений стандартом Євро 4 у 2005 році.

Євро 4 – екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах.

Введено в Євросоюзі у 2005 році. У 2009-му набрав чинності новий стандарт – Євро 5.

Читайте також:
Верховна Рада може ухвалити закон про мобілізацію до кінця березня, – Веніславський Верховна Рада може ухвалити закон про мобілізацію до кінця березня, – Веніславський
В Росії заявили, що готові передати Україні тіла нібито загиблих при падінні Іл-76 у Бєлгородській області: В Україні відреагували В Росії заявили, що готові передати Україні тіла нібито загиблих при падінні Іл-76 у Бєлгородській області: В Україні відреагували
На Тернопільщині помер військовозобов'язаний, який знепритомнів у ТЦК: Інцидент перевірятиме спецпрокуратура На Тернопільщині помер військовозобов'язаний, який знепритомнів у ТЦК: Інцидент перевірятиме спецпрокуратура
Торік було зафіксовано понад 3,6 тисячі звернень щодо порушення мовного закону Торік було зафіксовано понад 3,6 тисячі звернень щодо порушення мовного закону