USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00

В пальне для ЗСУ додаватимуть барвники: Для чого це потрібно?

В результаті нововведення ціна на дизель та бензин не зміниться
дизель
Джерело: відкриті джерела

Постачальників зобов’яжуть додавати фарбники до пального, яке призначене для ЗСУ. Це знизить ризики, пов’язані із його незаконним продажем. Крім того, визначений колір унеможливить зловживання щодо змішувань пального. Про це йдеться у повідомленні Міністерства оборони України.

Зазначається, що в дизельне пальне буде додано фарбник яскраво червоного кольору, а бензин фарбуватимуть зеленим.

"Постачання такого маркованого пального Міноборони планує налагодити вже наступного тижня. У Збройні Сили України марковане дизпаливо потрапить наприкінці листопада", - кажуть в Міноборони.

Для чого потрібне фарбування?

Маркування дає можливість ідентифікувати та відслідковувати пальне, яке було закуплено винятково для потреб ЗСУ, та зменшує можливість його незаконного продажу, додають у Міноборони.

"Крім того, визначений колір унеможливить зловживання на місцях щодо змішувань пального. Якість пального для військової техніки має надважливе значення", - наголошують у відомстві.

Промарковане пальне буде неможливо розбавити, щоб колір повністю зник. Навіть якщо його розбавити дуже сильно, дизельне пальне буде менш червоного або рожевого кольору.

У Міноборони також зазначають, що в результаті нововведення ціна на дизель та бензин не зміниться.

Правоохоронці вже не раз фіксували махінації із пальним, яке було призначене для потреб наших захисників.

Так, зокрема, на Запоріжжі полковник ДСНС налагодив схему крадіжки та продажу відомчого пального. Об’єми розкрадання були настільки масштабними, що фігуранту довелося облаштувати міні-АЗС просто на території свого маєтку.

Читайте також:
У військовій частині на Житомирщині знайшли плати з десятками кілограмів золота і срібла У військовій частині на Житомирщині знайшли плати з десятками кілограмів золота і срібла
Майновий комплекс під Одесою повернули у власність Міноборони Майновий комплекс під Одесою повернули у власність Міноборони
Військова частина на Київщині продавала продукти, призначені для ЗСУ Військова частина на Київщині продавала продукти, призначені для ЗСУ
В Україні створили робочу групу з будівництва укріплень В Україні створили робочу групу з будівництва укріплень