Законопроєкт про мобілізацію, ймовірно, буде проголосований Верховною Радою України до кінця лютого, а набуде чинності на початку квітня. Про це сказав народний депутат Ярослав Железняк від фракції "Голос" в ефірі телемарафону.
За словами парламентаря, до 21 лютого народні депутати подаватимуть правки до законопроєкту, який був ухвалений в першому читанні. А велика кількість поправок до законопроєкту може сповільнити процес його розгляду.
"До кожного депутата звертаються і асоціації, і юристи, і об'єднання щодо поправок. Я впевнений, що їх буде багато. Умовно, тисяча-дві, а це велика кількість. Кожна поправка – це дві хвилини пленарного часу. Умовно, тисячу правок помножити на дві хвилини – це буде 2000 хвилин, а це значно більше, ніж засідає парламент в один пленарний тиждень", – розповів він.
При цьому додав, що для того, щоб не було такої ситуації з довгим розглядом поправок, коаліція в парламенті, ймовірно, знайде "креативні" підходи, щоб їх якнайскоріше розглянути.
Нагадаємо
7 лютого Верховна Рада ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про мобілізацію.
Проєкт закону передбачає удосконалення процедури військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів та зміну призовного віку з 27 до 25 років.
Встановлюються підстави для звільнення з військової служби військовослужбовцям у разі безперервної служби під час дії воєнного стану протягом 36 місяців. Звільнення таких військовослужбовців визначатиметься строками відповідно до рішення Ставки Верховного головнокомандувача.
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
- які проходили військову службу під час дії правового режиму воєнного стану та були звільненні зі служби у запас у зв’язку із закінченням строку військової служби – протягом двох років з дня звільнення з військової служби. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;
- з числа громадян, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону. Такі особи можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;
- з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану, – протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби.
Виключається з переліку висновків військово-лікарських комісій висновок про обмежену придатність до військової служби.
Детальніше читайте тут.