USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 9 5 3 0 (+950)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Українці зможуть дивитися трансляцію засідань місцевих рад. Законопроєкт – на розгляді у президента

Нардепи чекають від президента підписання закону "Про місцеве самоврядування в Україні"
документи
Джерело: відкриті джерела

Ще 22 лютого 2024 року Верховна Рада ухвалила в цілому зміни до Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування. Основні меседжі закону – трансляція засідань сесій та комісій органів місцевого самоврядування та ведення відповідних заходів винятково українською мовою. Сьогодні члени Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провели презентацію згаданого законопроєкту.

Так, згідно з документом пленарне засідання Ради транслюється в мережі інтернет у режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону "Про доступ до публічної інформації". Однак на період воєнного стану такі засідання можна буде переглянути в записі після їх завершення.

"Ми розуміємо, що в часі воєнного стану є нюанси, тому ми свідомо відкладаємо цю норму як обов’язкову на післявоєнний стан, норма працюватиме зараз у форматі записів, але одразу після завершення воєнного стану, після нашої перемоги ми будемо дивитися онлайн не тільки футбольні матчі улюблених команд, трансляцію улюбленої Верховної Ради, але і засідання місцевих рад, і комісій, не тільки сесій, а і комісій. Відповідно до цього закону записи будуть п'ять років зберігати – це теж важливо, хто хоче більше – це не заборонено, але мінімум п'ять", – заявив перший заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Роман Лозинський.

Крім цього, документ передбачає, що відеозапис пленарного засідання Ради оприлюднюється в частині, що транслюється відповідно до цього закону, невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання на офіційному вебсайті Ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису.

"Чим більше залучені представники громадськості в процес ухвалення рішень в адекватних межах, тим більше легітимності цих рішень в очах суспільства. Це важливо для того органу, що має найбільшу легітимність зараз, її зберігати, щоб наративи про те, що наплодили не громади, а начебто феодальні князівства, вони йшли набагато в минуле і були необґрунтованими. Тому давайте працювати над прозорістю", – закликав член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

Законодавці запевняють, що в народу є потреба в публічному доступі до роботи місцевих органів влади.

"Мешканці найбільше використовують такі інструменти, як ознайомлення з публічною інформацією – 71,7 відсотка, ознайомлення з інформацією на сторінках органів влади в соцмережах – 69,1 відсотка, ознайомлення з відкритими даними – 57,2 відсотка. Схожа ситуація по цифрах і по використанню відповідних інструментів серед представників організації громадянського суспільства", – навела дані соціологічного дослідження голова підкомітету ВР з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Аліна Загоруйко.

Нардепи чекають, що невдовзі Закон "Про місцеве самоврядування в Україні" підпише президент України.

Докладніше про законопроєкт

Депутати ВР підтримали закон №6401 "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування.

Зокрема, документ передбачає:

  • трансляцію в реальному часі пленарних засідань та засідань постійних комісій місцевих рад і в інтернеті;
  • відеозаписи цих засідань та їх публікацію;
  • обов'язкове використання державної мови під час сесій рад;
  • висвітлення проєктів порядку денного, висновків, рекомендацій та протоколів засідань постійних комісій;
  • оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних щодо об'єктів права власності територіальних громад.

Нагадаємо, влітку минулого року мер столиці Віталій Кличко звернувся до президента, парламенту й уряду щодо повернення йому права подавати кандидатури на призначення та звільнення голів районних державних адміністрацій Києва.

А ось мера Рівного Олександра Третяка визнали винним у скоєнні корупційного адміністративного правопорушення. Сам Третяк тоді заявив, що суд ухвалив рішення із грубим порушенням процесуального законодавства.

Читайте також:
Заборону TikTok у США підтримали конгресмени Палати представників Заборону TikTok у США підтримали конгресмени Палати представників
Палата представників США проголосувала за законопроєкт про використання для України заморожених активів РФ Палата представників США проголосувала за законопроєкт про використання для України заморожених активів РФ
Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ
Зеленський цьогоріч не підписав 36 законодавчих ініціатив Зеленський цьогоріч не підписав 36 законодавчих ініціатив