USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 1 3 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Українські школярі за кордоном: МОН затвердило освітню програму по вивченню мови, літератури та історії України

Програма є частиною плану зі зменшення навантаження на маленьких українців в іноземних школах
школа
Джерело: відкриті джерела

Міністерство освіти і науки затвердило типову освітню програму, яка передбачає вивчення предметів українознавчого компонента для дітей, які перебувають за кордоном і навчаються в місцевих школах. Про це повідомляє пресслужба МОН.

За словами міністра освіти Оксена Лісового, станом на кінець минулого навчального року за кордоном перебувало приблизно 500 тисяч українських дітей шкільного віку.

Для чого затверджена програма

Чиновники вважають, що це допоможе українським школярам за кордоном зменшити навантаження під час освітнього процесу. Адже чимало з них навчаються в місцевих школах, продовжуючи здобувати українську освіту дистанційно.

Деталі програми

Щоб позбавити цих учнів потреби навчатися у двох школах одночасно, раніше міністерство рекомендувало закладам освіти зараховувати оцінки за предмети, які вивчаються і в закордонних, і в українських школах, переводячи їх на 12-бальну або двобальну шкалу ("зараховано" / "не зараховано").

Водночас учнівство мало пройти річне оцінювання з предметів, які не вивчають в закордонних школах, – української мови, літератури й історії, а також географії, громадянської освіти й захисту України.

Тепер міністерство планує офіційно запровадити модель, за якою учні за кордоном зможуть складати для річного оцінювання тільки предмети українознавчого компонента й матимуть змогу вивчати їх дистанційно у спеціально визначених школах.

За інші предмети, такі як математика, природничі науки тощо, українська школа виставлятиме оцінки відповідно до довідки із закордонної школи.

Також у програмі є:

– перелік предметів й інтегрованих курсів навчального плану типових освітніх програм України, вивчення яких не передбачено навчальними планами закордонних закладів освіти;

– рекомендований розподіл кількості навчальних годин на тиждень для вивчення предметів навчального плану;

- додаткові години для проведення індивідуальних консультацій та групових занять, які можна використати для організації коригувального навчання;

– вимоги до осіб, які можуть здобувати освіту відповідно до цієї програми;

– рекомендовані форми організації освітнього процесу;

– опис інструментарію оцінювання.

У МОН пояснили, що наступним кроком буде ухвалення рішення про організацію такого навчання. Планується, що в різних регіонах України будуть визначені школи з класами дистанційного вивчення цих предметів.

Нагадаємо, ми писали, що в Україні станом на 1 вересня будуть функціонувати 13 тисяч шкіл

Також ми повідомляли, що у Києві 83% закладів освіти забезпечені укриттями.

Читайте також:
У Міносвіти пояснили особливості вступної кампанії 2024 року У Міносвіти пояснили особливості вступної кампанії 2024 року
Шкільні реалії під час війни. Як українські діти навчатимуться у 2023 році Шкільні реалії під час війни. Як українські діти навчатимуться у 2023 році