USD
НБУ
39.55
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.06
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 9 6 0 (+910)
USD
НБУ
39.55
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.06
Готівка
42.90

Україніці вірять ЗСУ і Зеленському, а в побуті спілкуються українською, – дослідження

Більшість українців перейшла на українську мову у побуті після початку вторгнення
українці
Джерело: відкриті джерела

Українці найбільше довіряють Збройним силам України і президенту Володимиру Зеленському. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного компанією Gradus Research.

Зокрема, ЗСУ довіряє 69% респондентів. Зеленському – 49%.

Далі йдуть волонтерські організації – 27% опитаних, 20% – лікарям, 16% – благодійним організаціям і 12% – Нацполіції.

Про мову

Цікаво, що після вторгнення Росії українці почали більше спілкуватися українською мовою. Якщо наприкінці лютого 2022 року у побуті українською спілкувалось 43% респондентів (56% – російською), то зараз державну мову використовує 61% респондентів.

Найбільш активно переходить на українську мову молодь 18–24 років та люди старшого покоління (55–60 років).

Після повномасштабного вторгнення спостерігається тенденція до зростання кількості громадян, які переходять на українську мову в повсякденному спілкуванні. Якщо до 24 лютого 2022 року в побуті зазвичай розмовляли російською мовою (56%), а українською 43% респондентів, то зараз картина протилежна – державну мову використовує 61% опитаних.

Про роботу

Станом на кінець квітня цього року постійну роботу мав лише 61% опитаних. 36% роботи не мали і лише 10% відповіли, що роботу мають, але не працюють.

При цьому 87% респондентів розповіли, що отримують зарплату, але меншу, ніж була до вторгнення. 43% опитаних зазначили, що зарплату отримують, однак не мають впевненості у майбутньому.

У межах проєкту "Градус суспільства під час війни" організація Gradus Research провела вісім хвиль опитування українців під час повномасштабної війни. Перша хвиля була наприкінці лютого 2022 року. Нинішня восьма хвиля проводилася 24–25 квітня, під час неї 1000 респондентів заповнили анкету у спеціальному мобільному додатку. Опитували чоловіків та жінок віком від 18 до 60 років, що мешкають в містах України з населенням 50 тисяч жителів і більше.

Читайте також:
У Польщі затримали агента, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського У Польщі затримали агента, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського
Через затримку допомоги Україна витратила 4 млрд доларів на зброю, що негативно вплинуло на бюджет, – Мінфін Через затримку допомоги Україна витратила 4 млрд доларів на зброю, що негативно вплинуло на бюджет, – Мінфін
МВФ дав прогноз щодо курсу долара в Україні найближчими роками: Через п'ять років може зрости до 54,1 гривні за долар МВФ дав прогноз щодо курсу долара в Україні найближчими роками: Через п'ять років може зрости до 54,1 гривні за долар
Україна – серед країн, де найменше бояться ядерної загрози, – дослідження Україна – серед країн, де найменше бояться ядерної загрози, – дослідження