Україна здобуває чергове золото на Паралімпійських іграх у метанні ядра серед жінок

Українка Марія Помазан метнула ядро на 12,75 метра, що стало її особистим рекордом сезону
Марія Помазан
Джерело: відкриті джерела

Українська атлетка Марія Помазан виборола золоту медаль у метанні ядра на Паралімпіаді в Парижі. Про це повідомляє "Суспільне Спорт".

Чемпіонка представляла Україну в метанні ядра класу F-35. У фіналі вона здобула перемогу з особистим рекордом сезону, метнувши ядро на 12,75 метра.

Це третє золото Помазан у кар'єрі на Паралімпіаді, лише на Іграх у Ріо 2016 року вона закінчила фінал зі срібною нагородою.

Медальний залік Паралімпійських ігор у Парижі

Золота медаль Помазан стала 14-ю для української олімпійської збірної на турнірі. Загалом Україна має на своєму рахунку вже 52 медалі, з яких 18 срібних та 21 –  бронзова.

Наразі українська збірна перебуває на 7-му місці в загальному медальному заліку. При цьому за кількістю всіх завойованих медалей Україна посідає 5-те місце, поступаючись Китаю, Британії, США та Бразилії.

1. Китай – 62 золотих, 46 срібних, 27 бронзових;
2. Велика Британія – 33 золотих, 25 срібних, 16 бронзових;
3. США – 25 золотих, 27 срібних, 12 бронзових;
4. Нідерланди – 16 золотих, 7 срібних, 5 бронзових;
5. Франція – 15 золотих, 17 срібних, 18 бронзових;
6. Бразилія – 15 золотих, 15 срібних, 27 бронзових;
7. Україна – 14 золотих, 18 срібних, 21 бронзова.

Нагадаємо, український плавець Андрій Трусов став чемпіоном Паралімпійських ігор-2024. У фінальному запливі на 50 метрів вільним стилем (клас S7) спортсмен здобув золото, закінчивши дистанцію зі світовим рекордом.