На цій Олімпіаді нашу збірну представили 140 спортсменів
Відкриття Олімпіади-2024_18
Відкриття Олімпіади-2024
Джерело: відкриті джерела

Українська збірна завершила виступи на Олімпійських іграх-2024 у Парижі. Наші спортсмени завоювали 12 медалей.

Загалом збірну України представили 140 спортсменів у 23 видах спорту, включно з новою програмою – брейкданс. Також українці вперше виступили у скелелазінні. Однак у цих дисциплінах Україна не змогла здобути нагород.

Медалі України на Олімпіаді-2024

Олімпійська збірна їде додому з 12 медалями:

• три золоті медалі;
  • п'ять срібних медалей;
  • чотири бронзові медалі.

Цей показник став найкращим за останні 12 років виступів України на Олімпіадах.

У підсумку українська збірна наразі посідає 22-ге місце в медальному заліку. Однак у суперників є шанси обійти Україну.

Хто завоював медалі?

Золото: жіноча команда з фехтування – Харлан, Комащук, Кравацька, Бакастова; стрибунка у висоту Ярослава Магучіх; боксер Олександр Хижняк.

Срібло: стрілець Сергій Куліш; гімнаст Ілля Ковтун; борець Парвіз Насібов; борчиня Ірина Коляденко; каноїстки Лузан і Рибачок.

Бронза: фехтувальниця Ольга Харлан; легкоатлетка Ірина Геращенко; атлет Михайло Кохан; борець Жан Беленюк.

Кожному призеру держава обіцяла виплатити призові за медалі. Сумарно наші олімпійські чемпіони отримають премію в розмірі 725 тисяч доларів, а їхні тренери – 362 500 доларів. Загалом 1 087 500 доларів.

Найбільшу премію від держави отримає Ольга Харлан – 205 тисяч доларів, адже окрім перемоги в командних змаганнях вона також виборола бронзову нагороду в особистій першості. Але призові Олександра Хижняка становитимуть навіть більше – 125 тисяч від держави та 100 від Олександра Усика. Ярослава Магучіх отримає 175 тисяч доларів (125 від України та 50 тисяч від World Athletics).

Нагадаємо, народний депутат, перший заступник голови комітету з питань молоді і спорту, срібний призер Олімпійських ігор-2016 Жан Беленюк йде зі спорту.