USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20
Втрати орків: 5 7 2 3 0 0 (+950)
USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20

Україна використовуватиме ракети ATACMS тільки у межах своєї території, – Пентагон

Скільки саме ракет ATACMS Сполучені Штати Америки передали Україні, не повідомляють
HIMARS та ATACMS

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Представник Пентагона генерал Патрік Райдер заявив, що балістичні ракети ATACMS, які передали Києву, застосовуватимуть винятково "в межах суверенної України". Про це речник сказав під час брифінгу.

"ATACMS, як і всі інші системи та обладнання, які ми поставили, підкріпили запевненнями, що зброю використовуватимуть у межах суверенної України з метою повернути та захистити суверенну українську територію", – прокоментував Райдер.

Водночас відмовився уточнити, скільки саме ракет ATACMS Сполучені Штати Америки передали Україні.

За словами військового, Пентагон найближчим часом продовжить консультації з Києвом, а також союзниками та партнерами. Робитимуть це для того, аби забезпечити Україну всім необхідним для захисту від російської агресії".

Що передувало?

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували, які наслідки для росіян матиме можливість України використовувати далекобійні ракети ATACMS. Експерти вважають, що це становитиме загрозу для авіації РФ та ворожих складів боєприпасів у тилу, йдеться у звіті.

Фахівці кажуть, що Україна вперше застосувала надані Сполученими Штатами Америки ракети великої дальності ATACMS для удару по російських цілях на своїх окупованих територіях 17 жовтня.

Напередодні цю інформацію також підтвердив президент Володимир Зеленський. Глава держави заявив у зверненні, що ATACMS "добре себе зарекомендували", але прямо не підтвердив їхнього використання під час цих ударів.

Що таке ATACMS

Це тактична балістична ракета класу "земля-земля", яку виробляє американська компанія Lockheed Martin.

Головна причина, чому Україна не вперше просить США про поставку цих ракет, – дальність. Дальність застосування ATACMS – до 300 км.

ATACMS можуть бути випущені з реактивних систем залпового вогню, таких як M270 MLRS та M142 HIMARS. Експлуатацію MGM-140A ATACMS розпочали в січні 1991 року. 

Новини за темою: Негайно надати Україні ракети ATACMS: У Конгрес США внесли резолюцію
Читайте також:
Зеленський підписав закони про ввезення енергетичного обладнання 
без мита та ПДВ Зеленський підписав закони про ввезення енергетичного обладнання 
без мита та ПДВ
У російських дронах та ракетах знайшли компоненти з понад 20 країн У російських дронах та ракетах знайшли компоненти з понад 20 країн
Позиції ЗСУ в Кринках зруйновані вщент, немає змоги тримати оборону Позиції ЗСУ в Кринках зруйновані вщент, немає змоги тримати оборону
Росія допомогла КНДР відновити економіку Росія допомогла КНДР відновити економіку