USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Україна цьогоріч планує наростити потужності ОПК у шість разів, – Шмигаль

Україна підвищує власні бюджетні надходження, насамперед митні та податкові
Шмигаль
Джерело: відкриті джерела

Виробничі потужності українського оборонно-промислового комплексу у 2023 році зросли втричі. Цьогоріч Україна планує наростити їх у шість разів. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 3 січня.

За його словами, у 2023 році Україна залучила 42,6 млрд доларів зовнішнього фінансування. З них 27% – це грантові кошти. Потреби на цей рік становлять понад 37 млрд доларів, і Україна розраховує на допомогу партнерів.

Водночас Шмигаль зазначив, що Україна підвищує власні бюджетні надходження, насамперед митні та податкові. За його даними, понад 1,1 трлн гривень податків, зборів та інших платежів надійшло до загального фонду держбюджету минулого року.

"Усі ці кошти ми спрямовуємо на безпеку та оборону. Понад 750 млрд гривень цього року плануємо витратити на виплати військовослужбовцям. Більш як 265 млрд гривень – на закупівлю, виробництво та ремонт озброєння", – повідомив Шмигаль.

Він також зазначив, що з 1 січня в Україні мінімальна зарплата зросла до 7100 гривень. Ще одне її підвищення заплановане на весну. Прожитковий мінімум зріс до 2920 гривень, а мінімальна пенсія підвищилася з 2093 до 2361 гривні.

Крім того, Шмигаль додав, що у планах – з 1 березня індексація пенсій.

Нестачу артилерійських снарядів у ЗСУ покриватимуть FPV дронами

Раніше повідомлялося, що через затримки у постачанні Україні західної зброї, яка необхідна для протистояння російській агресії, у Міноборони вирішили піти не лише шляхом нарощування власного виробництва боєприпасів, як у 155-мм калібрі, так й радянської номенклатури. Також там вбачають можливість компенсування нестачі артилерійського вогню завдяки FPV дронам.

Крім того, зазначалося, що САП спрямовує на "Армію дронів" 15 млн гривень, конфіскованих у восьми засуджених по справі "Укргазбанку".

Читайте також:
Українців не штрафуватимуть за шум від генераторів під час відключення світла Українців не штрафуватимуть за шум від генераторів під час відключення світла
Командир 125-ї бригади, яка тримала оборону Харківщини під час російського прориву, йде з посади Командир 125-ї бригади, яка тримала оборону Харківщини під час російського прориву, йде з посади
Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський
Кабмін дозволив використовувати ШІ в Кабмін дозволив використовувати ШІ в "Дії"