USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 3 6 9 0 (+1400)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

Україна отримала ще 1,5 мільярда євро макрофінансової допомоги від ЄС

Загалом бюджетна підтримка Євросоюзу у 2023 році вже становить 15 мільярдів євро
Євросоюз

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Україна отримала від Європейського Союзу дев’ятий транш макрофінансової допомоги. Його обсяг становить 1,5 мільярда євро. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Загалом бюджетна підтримка ЄС у 2023 році вже становить 15 мільярдів євро – це один із найважливіших факторів, який допомагає Україні бути економічно сильною та стійкою", – наголосив він.

При цьому додав, що зараз український уряд спільно з Єврокомісією працює над новою довгостроковою програмою Ukraine Facility загальним обсягом 50 мільярдів євро.

"Розраховуємо наступного року отримати з них 18 млрд євро", – уточнив Шмигаль.

Як зазначили в Мінфіні, макрофінансова допомога надається на безпрецедентно пільгових умовах та спрямовується на фінансування пріоритетних видатків держбюджету України. Термін погашення кредиту складає 35 років, а відсотки та інші платежі за обслуговування кредиту замість України компенсуватиме ЄС.

"Європейський Союз є ключовим партнером України. Від початку повномасштабної війни Україна отримала 22,2 млрд євро прямої бюджетної підтримки від ЄС. Вдячний колегам з ЄС за лідерство у підтримці України та своєчасну фінансову допомогу, що допомагає уряду України стабільно та у повному обсязі забезпечувати фінансування видатків державного бюджету та підтримувати безперебійне функціонування фінансової системи", – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

У відомстві додали, що в рамках цієї програми очікуються ще два транші до кінця 2023 року з урахуванням рівня виконання Україною погоджених сторонами умов структурної політики.

Раніше ми повідомляли, що Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги (МФД) розміром 1,5 мільярда євро від Європейського Союзу

Зазначалося також, що з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну загальна підтримка Євросоюзу сягнула близько 70 мільярдів євро.

Читайте також:
У 2024 році 59% нових ФОПів в Україні відкрили жінки У 2024 році 59% нових ФОПів в Україні відкрили жінки
ТЦК передали Нацполіції інформацію про 94,5 тисяч ухилянтів ТЦК передали Нацполіції інформацію про 94,5 тисяч ухилянтів
Окупанти просунулися біля десяти населених пунктів в кількох областях України, – DeepState Окупанти просунулися біля десяти населених пунктів в кількох областях України, – DeepState
Кропачов: ДП Кропачов: ДП "Краснолиманська" - це єдине підприємство в Україні, яке не отримує дотації від держави