
Україна направила щонайменше два запити до Бразилії, з пропозицією закупити зброю для того, щоб протистояти Росії в її військовому вторгненні. Однак влада країни відхилила ці запити, пропонуючи натомість повернутися до мирних переговорів, пише The New York Times.
Чому Бразилія відмовляє Україні
Річ у тому, що Бразилія має давні тісні стосунки з Росією. Бразилія є важливим партнером РФ із загальними інтересами у космічній технології, військовій техніці, технології зв'язку та в інших сегментах. Крім всього іншого, Бразилія входить до БРІКС – міждержавного об'єднання з РФ, Індією, Китаєм та ПАР.
Бразилія також залежить від Росії в постачанні добрив і палива. У структурі російського експорту до Бразилії 70% посідає добрива. Росія забезпечує третину бразильської потреби імпорту цієї продукції. Бразилія також є найбільшою країною-імпортером російських добрив, на її частку припадає 27% від усього експорту добрив з Росії.
Тож президент країни Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що Бразилія буде грати роль миротворця, а не постачальника зброї Україні.
"Я не хочу вступати у війну. Я хочу закінчити війну", – заявив він.
Україна планувала закупити у латиноамериканської країни бронетехніку, літаки, системи ППО, міномети, снайперські гвинтівки, автоматичну зброю і боєприпаси. Однак країна проігнорувала запити Києва.
Зазначимо, Бразилія відмовляє не тільки Україні, але й іншим країнам, які прагнуть закупити зброю для нас.
Так, минулого року німецькі чиновники звернулися до уряду латиноамериканської країни з проханням передати невикористані боєприпаси, які раніше Німеччина давала Бразилії. Однак керівництво країни було непохитним: ні, якщо зброя буде відправлена в Україну.
Крім зброї Бразилія також відмовляється продати нашій країні і літаки. Зазначимо, що країна є великим виробником саме військових літаків, які Україна потребує найбільше.
Що цікаво: незважаючи на офіційні заяви про те, що головним принципом зовнішньої політики Бразилії є прагнення залишатися другом для всіх, вона все ж продає винищувачі, зброю і боєприпаси. Так, з початку війни в Ємені 2014 року Бразилія поставила Саудівській Аравії та ОАЕ понад 21 тисячу тонн зброї та боєприпасів на суму 680 мільйонів доларів, включно із засудженими міжнародним співтовариством касетними боєприпасами.