USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Угорщина шантажує Україну блокуванням коштів від ЄС, якщо не буде виконана одна умова

Головна умова - виключення ОТР-банку з переліку міжнародних спонсорів війни
 Петер Сійярто
Джерело: відкриті джерела

Угорщина буде й надалі блокувати кошти Євросоюзу, які той виділяє для військової допомоги Україні, якщо та не виключить угорський банк OTP зі списку міжнародних спонсорів війни. Про це під час брифінгу заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Він назвав доводи України щодо ОТР "сміховинними", оскільки, за його словами, участь фінустанови у банківському секторі РФ не перевищувала 0,1%.

"Наша позиція зрозуміла. Доки OTP не буде виключено з цього списку, Угорщина не підтримуватиме якогось фінансування всередині ЄС для постачання озброєнь Україні", - зазначив він.

Сійярто підкреслив, що мова йде не лише про 500 млн євро, які вже заблокувала Угорщина, але й про іншу допомогу Україні, яку в майбутньому може виділити ЄС.

Нагадаємо, ми писали, що Угорщина заблокувала виплату Україні траншу військової допомоги від Євросоюзу на суму 500 млн євро.

У травні Угорщина вже блокувала надання Україні військової допомоги від ЄС, прикриваючись тією ж відмовкою. Будапешт досі не надав зброї Києву, обмежившись незначною гуманітарною допомогою, переважно для Закарпатської області. Раніше Угорщина утримувалася під час ухвалення рішень Євросоюзом про наступні транші допомоги з Європейського Союзу.

Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна
Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних
Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах