USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 0 3 5 0 (+410)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30

У центральному парку Тбілісі проросійський активіст зірвав український прапор

За це передбачений штраф у розмірі 1 тис. ларі
Зірвали український прапор у Тбілісі 08.05.2023
Джерело: відкриті джерела

У центральному парку Ваке у Тбілісі чоловік зірвав український прапор. Про це повідомляє інформаційний портал "Новини – Грузія".

За даними грузинських видань, чоловік, що знімав прапор, мав ключі або відмичку від флагштока. При цьому йому не вистачило терпіння його зняти, тому він зірвав прапор. Чоловік є прихильником проросійського "Консервативного руху" та "Альт-Інфо".

Позиція України

Тимчасовий повірений у справах України в Грузії Андрій Касьянов назвав те, що сталося, неприпустимим.

"Абсолютно неприпустима ситуація з опоганенням наших українських символів. Ми повідомили про це МЗС України і співпрацюватимемо з правоохоронними органами Грузії, щоб цей інцидент був розслідуваний, а винні були покарані відповідно до законодавства Грузії", – заявив Касьянов.

Позиція Грузії

Лідер опозиційної партії "Лело" Мамука Хазарадзе заявив, що зрив прапора є провокацією, спрямованою проти братства грузинського та українського народів.

"Такі дії – це російська пропаганда в Грузії, і взагалі "Альт-Інфо" та її ідеологія мають бути заборонені у Грузії. Неприпустимо, щоб у країні були сили, які висловлюють інтереси країни, яка окупувала 20% територій Грузії", – заявив Хазарадзе.

Новини за темою: Суд в Берліні дозволив російські прапори 9 травня: Поліція оскаржила рішення

МВС Грузії повідомило, що розпочало адміністративне провадження у справі про зрив українського прапора у парку Ваке.

Зазначимо, з січня 2022 року в Грузії набув чинності закон, який передбачає штраф у розмірі 1000 ларі (майже 15 тисяч гривень) за образу встановленої/виставленої держустановою прапора/герба держави, з якою Грузія має дипломатичні відносини. 

Читайте також:
Євросоюз до 15 вересня скасує заборону на імпорт української агропродукції Євросоюз до 15 вересня скасує заборону на імпорт української агропродукції
В Україні почав діяти моніторинг риболовецьких суден В Україні почав діяти моніторинг риболовецьких суден
Україна створила всередині РФ мережу агентів і надає їм дрони для ударів по Росії, – CNN Україна створила всередині РФ мережу агентів і надає їм дрони для ударів по Росії, – CNN
В Україні у травні продали найбільшу кількість вантажівок за останні 15 місяців В Україні у травні продали найбільшу кількість вантажівок за останні 15 місяців