USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

У центральному парку Тбілісі проросійський активіст зірвав український прапор

За це передбачений штраф у розмірі 1 тис. ларі
Зірвали український прапор у Тбілісі 08.05.2023
Джерело: відкриті джерела

У центральному парку Ваке у Тбілісі чоловік зірвав український прапор. Про це повідомляє інформаційний портал "Новини – Грузія".

За даними грузинських видань, чоловік, що знімав прапор, мав ключі або відмичку від флагштока. При цьому йому не вистачило терпіння його зняти, тому він зірвав прапор. Чоловік є прихильником проросійського "Консервативного руху" та "Альт-Інфо".

Позиція України

Тимчасовий повірений у справах України в Грузії Андрій Касьянов назвав те, що сталося, неприпустимим.

"Абсолютно неприпустима ситуація з опоганенням наших українських символів. Ми повідомили про це МЗС України і співпрацюватимемо з правоохоронними органами Грузії, щоб цей інцидент був розслідуваний, а винні були покарані відповідно до законодавства Грузії", – заявив Касьянов.

Позиція Грузії

Лідер опозиційної партії "Лело" Мамука Хазарадзе заявив, що зрив прапора є провокацією, спрямованою проти братства грузинського та українського народів.

"Такі дії – це російська пропаганда в Грузії, і взагалі "Альт-Інфо" та її ідеологія мають бути заборонені у Грузії. Неприпустимо, щоб у країні були сили, які висловлюють інтереси країни, яка окупувала 20% територій Грузії", – заявив Хазарадзе.

Новини за темою: Суд в Берліні дозволив російські прапори 9 травня: Поліція оскаржила рішення

МВС Грузії повідомило, що розпочало адміністративне провадження у справі про зрив українського прапора у парку Ваке.

Зазначимо, з січня 2022 року в Грузії набув чинності закон, який передбачає штраф у розмірі 1000 ларі (майже 15 тисяч гривень) за образу встановленої/виставленої держустановою прапора/герба держави, з якою Грузія має дипломатичні відносини. 

Читайте також:
Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС
ЄС готує обмеження для Грузії, після ухвалення закону про іноагентів ЄС готує обмеження для Грузії, після ухвалення закону про іноагентів
Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили, зокрема, в Україні Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили, зокрема, в Україні
В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25% В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25%