USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

У Трампа назвали фейком повідомлення WP про "мирний план" зі здачею територій України

Радник експрезидента Джейсон Міллер каже, що Трамп не погодиться на мирний план, поки не вступить на посаду і не зможе належним чином зважити всі варіанти
Дональд Трамп
Дональд Трамп
Джерело: відкриті джерела

Радник передвиборчої кампанії Дональда Трампа Джейсон Міллер спростував матеріал видання Washington Post, в якому журналісти стверджували, що у разі повернення Трампа на посаду президента США, він планує завершити російсько-українську війну, змусивши Україну поступитися деякими територіями. Про це Міллер розповів в інтерв'ю The New York Post.

Міллер наполіг на тому, що Трамп не пристане на жодний мирний план, поки не вступить на посаду і не зможе належним чином зважити всі варіанти.

"Це все фейкові новини від Washington Post. Вони просто вигадують це", – сказав Міллер.

Водночас він наголосив, що Трамп – "єдиний, хто говорить про припинення вбивств".

"Джо Байден говорить про продовження вбивств", – заявив Міллер.

Що передувало?

Напередодні видання Washington Post з посиланням на джерела повідомило, що Трамп нібито хоче підштовхнути Україну до передачі Криму і прикордонного регіону Донбасу Росії.

У WP зазначали, що такий підхід, про який раніше не повідомлялося, радикально змінить політику президента Байдена, який наголошує на обмеженні російської агресії та наданні військової допомоги Україні.

Колишній президент Сполучених Штатів часто хвалився, що в разі свого обрання він зможе домовитися про мирну угоду між Росією та Україною протягом 24 годин, навіть до вступу на посаду.

У приватному порядку Трамп сказав, що, на його думку, і Росія, і Україна "хочуть зберегти обличчя, хочуть виходу". До того ж, на його думку, українці нібито були б згодні з цим планом. Хоча незрозуміло, звідки експрезиденту відома думка українського народу.

Видання також писало, що деякі прихильники колишнього президента США виступають проти цієї ідеї і намагалися відмовити політика від такого результату. Експерти із зовнішньої політики і деякі республіканці попередили, що тиск на Україну, щоб вона поступилася землею, винагородить Путіна і виправдає порушення міжнародно визнаних кордонів із застосуванням сили.

Позиція Трампа щодо України

Експрезидент Сполучених Штатів Америки і кандидат на пост глави держави на майбутніх президентських виборах Дональд Трамп неодноразово заявляв, що якби він був главою США, Росія нібито не напала б на Україну.

Крім того, він стверджує, що може закінчити війну за 24 години.

Заяви американського політика коментував президент України Володимир Зеленський. Він зазначав, що буде тільки щасливий, якщо формула миру Трампа закінчить війну.

"Ну я поспілкуюся з ним. І ви знаєте мене, що я людина абсолютно відверта і я точно зможу це сказати після зустрічі. І я скажу вам чесно – якщо його формат або його формула приведе до миру, і йому справді достатньо 24 години, то я буду дуже щасливим президентом. Дуже щасливим. Тому що я знаю, скільки за одну добу ми втрачаємо людей. Я знаю, скільки це коштує. Тому я буду щасливий, якщо хтось покаже, як закінчити війну за 24 години. Хто знає", – відреагував український лідер.

Водночас у Кремлі заявили, що в них немає розуміння, як експрезидент США Дональд Трамп міг би зупинити російську агресію проти України.

Читайте також:
100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень 100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень
Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог
Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет
Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат