USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

У Канаді розглядають можливість передачі Україні авіаракет CRV7

Ці ракети розглядають як частину можливого пакета військової допомоги, однак не всі вони мають боєголовки
Україна Канада
Канада підтримує Україну у війні
Джерело: відкриті джерела

Міноборони Канади вивчає можливість передачі Україні десятків тисяч ракет "повітря-земля" CRV7, які планували утилізувати. Про це повідомляє видання CBC.

Зазначається, що канадські Збройні сили мають на озброєнні 83 303 ракети CRV7, які були розроблені у 1980-х роках і зняті з озброєння на початку 2000-х років. Три роки тому федеральний уряд підписав контракт на утилізацію цих ракет протягом кількох років.

Лідер опозиційної Консервативної партії Канади П'єр Пуальєвр на засіданні парламенту 2 лютого вимагав відправити ракети CRV7 Україні. Він наголосив, що краще віддати боєприпаси Україні, ніж утилізувати. 

"Замість того, щоб змусити канадців платити мільйони доларів за виведення з експлуатації цієї зброї зброю слід віддати Україні, яка може використовувати її для захисту суверенітету", – сказав він.

Міністерство національної оборони Канади визнало, що ракети розглядаються як частина можливого майбутнього пакета військової допомоги. За словами представника оборонного відомства, проблема полягає в тому, що, хоча Канада все ще має десятки тисяч ракет і їхніх двигунів, не всі вони мають боєголовки.

Також речник міністра оборони підтвердив, що уряд розглядає можливість передачі ракет.

"Перед тим як відправити обладнання в Україну, ми тісно координуємо свої дії з Україною, щоб переконатися, що будь-яка допомога відповідатиме її військовим потребам, а також вивчаємо оперативну ефективність обладнання", – сказав Деніел Мінден у заяві для преси.

При цьому він уточнив, що відомство дотримується цього ж процесу щодо запасів ракет CRV7, придбаних Збройними силами кілька десятиліть тому.

"Зокрема, ми проводимо випробування, щоб переконатися, що це обладнання є ефективним і безпечним для транспортування в Україну перед будь-якою потенційною передачею", – додав Мінден.

Що відомо про CRV7?

Розроблена під час холодної війни і вироблена компанією Bristol Aerospace у Вінніпезі, CRV7 вважалася однією з найпотужніших ракет класу "повітря-земля" свого часу і все ще перебувала на озброєнні союзних країн під час війни в Афганістані.

Вони можуть запускатися як з літаків, так і з ударних вертольотів і оснащуються різними типами боєголовок, одна з яких – 7,3-кілограмова – здатна пробивати броньовані або сильно укріплені цілі.

Раніше ми повідомляли, що Канада підготувала та передала Україні проєкт угоди про "безпекові запевнення" і документ перебуває в Офісі президента України на узгодженні.

Читайте також:
Регулярно спостерігаємо порушення прав ув’язнених та неналежну медичну допомогу, - з доповіді Лубінця Регулярно спостерігаємо порушення прав ув’язнених та неналежну медичну допомогу, - з доповіді Лубінця
Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік
На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікуються похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікуються похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг
УІНП перегляне питання увічнення Булгакова УІНП перегляне питання увічнення Булгакова