Міноборони Канади вивчає можливість передачі Україні десятків тисяч ракет "повітря-земля" CRV7, які планували утилізувати. Про це повідомляє видання CBC.
Зазначається, що канадські Збройні сили мають на озброєнні 83 303 ракети CRV7, які були розроблені у 1980-х роках і зняті з озброєння на початку 2000-х років. Три роки тому федеральний уряд підписав контракт на утилізацію цих ракет протягом кількох років.
Лідер опозиційної Консервативної партії Канади П'єр Пуальєвр на засіданні парламенту 2 лютого вимагав відправити ракети CRV7 Україні. Він наголосив, що краще віддати боєприпаси Україні, ніж утилізувати.
"Замість того, щоб змусити канадців платити мільйони доларів за виведення з експлуатації цієї зброї зброю слід віддати Україні, яка може використовувати її для захисту суверенітету", – сказав він.
Міністерство національної оборони Канади визнало, що ракети розглядаються як частина можливого майбутнього пакета військової допомоги. За словами представника оборонного відомства, проблема полягає в тому, що, хоча Канада все ще має десятки тисяч ракет і їхніх двигунів, не всі вони мають боєголовки.
Також речник міністра оборони підтвердив, що уряд розглядає можливість передачі ракет.
"Перед тим як відправити обладнання в Україну, ми тісно координуємо свої дії з Україною, щоб переконатися, що будь-яка допомога відповідатиме її військовим потребам, а також вивчаємо оперативну ефективність обладнання", – сказав Деніел Мінден у заяві для преси.
При цьому він уточнив, що відомство дотримується цього ж процесу щодо запасів ракет CRV7, придбаних Збройними силами кілька десятиліть тому.
"Зокрема, ми проводимо випробування, щоб переконатися, що це обладнання є ефективним і безпечним для транспортування в Україну перед будь-якою потенційною передачею", – додав Мінден.
Що відомо про CRV7?
Розроблена під час холодної війни і вироблена компанією Bristol Aerospace у Вінніпезі, CRV7 вважалася однією з найпотужніших ракет класу "повітря-земля" свого часу і все ще перебувала на озброєнні союзних країн під час війни в Афганістані.
Вони можуть запускатися як з літаків, так і з ударних вертольотів і оснащуються різними типами боєголовок, одна з яких – 7,3-кілограмова – здатна пробивати броньовані або сильно укріплені цілі.
Раніше ми повідомляли, що Канада підготувала та передала Україні проєкт угоди про "безпекові запевнення" і документ перебуває в Офісі президента України на узгодженні.