USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 2 9 7 5 0 (+1130)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

У Грузії заявили про підготовку держперевороту з "українським слідом". МЗС відреагувало

Держпереворот нібито ще й фінансують якісь іноземні країни
Грузія
Джерело: відкриті джерела

Представники Служби державної безпеки Грузії заявили, що їм нібито вдалося дізнатися, що в жовтні – грудні якась група осіб планує влаштувати дестабілізацію та заворушення, кінцевою метою яких є зміна влади насильницьким шляхом. Вони також нібито знають, що це готується за сценарієм українського Євромайдану. Про це пише "Грузия Online".

Зазначається, що одним з авторів плану держперевороту є заступник колишнього глави МВС Грузії, а нині заступник глави воєнної розвідки України Георгій Лорткіпанідзе. Окрім того, вказано, що до цього плану нібито долучили осіб грузинського походження, які перебувають у підпорядкуванні Лорткіпанідзе.

Йдеться про колишнього члена охорони третього президента Грузії Михайла Батуріна та члена близького оточення Міхеіла Саакашвілі, командира "Грузинського легіону" Мамуку Мамулашвілі.

У СДБ Грузії продовжують запевняти, що для початку "перевороту" обрано період жовтень – грудень, коли буде оприлюднений проміжний звіт Єврокомісії та підсумковий звіт ЄС. Ба більше, стверджується, що "організатори", мовляв, розглядають варіант реалізації в Грузії сценарію, аналогічного українському Євромайдану 2014 року".  

За словами представників грузинської спецслужби, цей план нібито ще й фінансують якісь іноземні країни.

Реакція України

Українське МЗС відкинуло звинувачення грузинських спецслужб про нібито причетність Києва до організації масових протестів у Грузії. Про це написав речник МЗС Олег Ніколенко.

Він зазначив, що теперішня влада Грузії намагається "демонізувати" Україну, щоб вирішити свої внутрішньополітичні питання.

"Звернули увагу на заяви представників грузинського силового блоку про нібито залученість української сторони до підготовки заколоту в Грузії. Ця інформація не відповідає дійсності. Нинішня грузинська влада вчергове намагається демонізувати Україну, аби вирішити свої внутрішньополітичні питання", – каже Ніколенко.

Нагадаємо, що влада Тбілісі не приєднується до західних санкцій проти Росії, попри те, що грузинський народ неодноразово підтримував Україну у цій війні.

Читайте також:
ЄС готує обмеження для Грузії після ухвалення закону про ЄС готує обмеження для Грузії після ухвалення закону про "іноагентів"
Спікер парламенту Грузії підписав закон про Спікер парламенту Грузії підписав закон про "іноагентів"
У Грузії відмовляються підкорятися закону про У Грузії відмовляються підкорятися закону про "іноагентів". Там вже анонсували новий масштабний протест
Президент Грузії закликала зібрати підписи для проведення референдуму після ухвалення закону про іноагентів Президент Грузії закликала зібрати підписи для проведення референдуму після ухвалення закону про іноагентів