USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55

У Франції почали тестувати дрон Aarock, меншу копію якого планують робити в Україні

Попередньо, один літальний апарат MALE Aarock коштуватиме від 5 до 10 млн євро
Aarok дрон
Дрон Aarok
Джерело: відкриті джерела

Французька компанія Turgis & Gaillard розпочала наземні випробування безпілотного літального апарату Aarok вагою 5,5 тонн. Про це пише Opex360.

На цей час цей дрон уже пройшов перші пробні запуски двигуна та перші пробні руління на злітно-посадковій смузі. Очікується, що перший його політ відбудеться найближчими місяцями.

Попередньо зазначається, що один літальний апарат MALE Aarock коштуватиме від 5 до 10 млн євро, і такий БпЛА доволі складно буде назвати масовим.

"Але, з однієї сторони, така вартість виглядає виправданою як для безпілотника, який при максимальній злітній масі в 5,5 тонн оснащений турбогвинтовим двигуном на 1500 кінських сил та має проєктну тривалість польоту до 24 годин", – пише Opex360.

А з іншої сторони, в самому Міноборони Франції оцінюють інвестиції в проєкт MALE Aarock не просто як купівлю перспективного дрона, але і як інструмент для "суверенізації" безпілотної індустрії Європи з тим, щоб армії європейських країн не мали потреби купувати БпЛА в Сполучених Штатах Америки.

Передісторія

У жовтні 2023 року стало відомо про те, що Франція має намір виготовляти в Україні на потужностях "Антонова" зменшену версію новітнього безпілотного літального апарата MALE Aarock, перша презентація якого відбулась лише влітку минулого року.

Йшлося про БпЛА, максимальна злітна маса якого аж 5,5 тонн, розмах крила – 21 метр, а показник бойового навантаження – до 1,5 тонни. За задумом своїх творців, він має бути зокрема носієм керованих авіабомб сімейства AASM Hammer, які уже застосовуються Силами оборони України.

Минуло майже пів року, але на цей час новин щодо можливого старту виробництва зменшеної версії французького MALE Aarock на потужностях в Україні поки що не було. 

Читайте також:
Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України
В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ
Україна офіційно заявила про участь в цьогорічній Олімпіаді в Парижі Україна офіційно заявила про участь в цьогорічній Олімпіаді в Парижі
У 2024 році 59% нових ФОПів в Україні відкрили жінки У 2024 році 59% нових ФОПів в Україні відкрили жінки