USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

У Болгарії затримали українця, який шпигував за найбільшою ТЕЦ

Під час обшуку в нього було виявлено дрони, мобільні телефони, фотоапарати, численні SIM-карти і карти пам'яті
Поліція Болгарії
Поліція Болгарії (фото ілюстративне)
Джерело: відкриті джерела

У Болгарії затримали 23-річного українця, який проник на територію ТЕЦ "Маріца-Схід 2". Про це заявив заступник міського прокурора Христо Крастєв.

Зазначається, що під час обшуку в нього було виявлено дрони, мобільні телефони, фотоапарати, численні SIM-карти і карти пам'яті. Чоловіка заарештували і звинуватили у зборі відомостей, що становлять державну таємницю, з метою надання їх іноземній державі.

"Наразі готуються експертизи, щоб встановити, чи справді він фотографував і які фотографії стратегічного об'єкта, оскільки ТЕЦ "Маріца-Ізток 2" за постановою Радміну є стратегічним об'єктом", – пояснив Крастєв.

Чоловіка затримали на 72 години, а клопотання про постійну міру "утримання під вартою" перебуває на розгляді Софійського міського суду.

Журналісти пишуть, що правоохоронці також з'ясовують, чи вперше чоловік перебуває на території стратегічного об'єкта. Обвинувачений уже дав свідчення і розповів, коли він приїжджав на територію Болгарії, звідки в'їжджав, що робив, з ким зустрічався.

"Я б не сказав, що існує загроза безпеці країни", – сказав Крастєв.

Як чоловік проник на територію ТЕЦ "Маріца-Ізток 2", наразі встановлюється. Теплоелектроцентраль "Маріца-Схід 2" розташована в Болгарії в Старозагорській області поблизу міста Гилибово. Це найбільша вугільна ТЕЦ у Болгарії та одна з найбільших на Балканах.

Минулого року болгарські правоохоронці повідомили про ліквідацію організованої злочинної групи, яка експортувала товари подвійного призначення до Росії. До неї входили 12 осіб, які експортували авіаційні рації, біноклі, балістичні вимірювачі та оптичні приціли. 

Читайте також:
Три країни НАТО почали розмінування Чорного моря, щоб допомогти українському експорту, – ЗМІ Три країни НАТО почали розмінування Чорного моря, щоб допомогти українському експорту, – ЗМІ
Пʼять країн ЄС просять ввести мито на імпорт українського зерна, – ЗМІ Пʼять країн ЄС просять ввести мито на імпорт українського зерна, – ЗМІ
Президент Болгарії наклав вето на надання Україні старих бронетранспортерів Президент Болгарії наклав вето на надання Україні старих бронетранспортерів
Три країни НАТО можуть укласти угоду щодо розмінування Чорного моря, – ЗМІ Три країни НАТО можуть укласти угоду щодо розмінування Чорного моря, – ЗМІ