USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

Торік понад 50 складів та автоколон місії ООН потрапили в Україні під обстріли РФ

Пару місяців тому конвой Організації, який їхав у Запорізьку область, потрапив під обстріл
ООН
Автівки ООН, ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

У 2023 році гуманітарна місія Організації Об'єднаних Націй зафіксувала понад 50 інцидентів, коли їхні склади чи автоколони з гуманітарною допомогою потрапляли під обстріли чи невибіркові атаки Російської Федерації. Про це сказав речник Управління ООН з координації гуманітарних справ Савіано Абреу в інтерв’ю "Укрінформу".

"Здебільшого були удари по складах ООН через невибіркові атаки з боку Російської Федерації. Автоколони з гуманітарною допомогою потрапляли під обстріли. Пару місяців тому конвой Організації, який їхав у Запорізьку область, потрапив під обстріл. Наші вантажівки та запаси були пошкоджені", – розповів речник.

Абреу додав, що російських ударів зазнавали багато неурядових організацій, які співпрацюють з ООН, а на Херсонщині були зруйновані п’ять складів неурядових організацій – чотирьох місцевих організацій та однієї міжнародної.

"Склади спалили вщент разом із життєво важливою допомогою для людей, які вкрай потребують підтримки через щоденні атаки. Українці не можуть засівати поля через забруднення мінами, системи водопостачання зруйновані, а електроенергія та газ є не для всіх. Це та підтримка, яку ми могли б їм надати", – пояснив представник Організації Об'єднаних Націй.

Новини за темою: В ООН визнали, що армія РФ відповідальна за ракетний удар по Грозі

ООН просить понад 46 млрд доларів на гуманітарні потреби в наступному році

Разом з тим Організація Об'єднаних Націй попросила на 2024 рік понад 46 мільярдів доларів на гуманітарні потреби у 72-х країнах. Про це йдеться в заяві Управління ООН з координації гуманітарних справ, а також повідомив керівник відділу допомоги Організації Мартін Ґріффітс.

Зокрема політик назвав декілька цифр про поточні гуманітарні проблеми у світі:

  • 300 мільйонів людей потребують гуманітарної допомоги по всьому світу – це на 63 млн менше, ніж у 2023-му. Минулого року ООН просила 57 мільярдів доларів.
  • Нині у світі переміщено більше людей, ніж будь-коли з початку XXI століття: один із кожних 73. За 10 років таке співвідношення подвоїлося.
  • Майже кожна п’ята дитина в усьому світі живе у воєнному конфлікті або тікає від нього.
  • 258 мільйонів людей стикаються з гострою нестачею продовольства або епідеміями.

"Є ознаки того, що російська армія вчинила воєнні злочини в Україні", – ООН

Майже через два роки від початку великої війни в Організації Об'єднаних Націй визнали, що є ознаки того, що російські окупанти вчинили воєнні злочини під час повномасштабного вторгнення в Україну. 

Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що Росія "не змогла захистити цивільних осіб та що є ознаки того, що російські сили скоїли воєнні злочини в Україні".

"Російська Федерація значною мірою не вжила адекватних заходів для захисту цивільних осіб і цивільних об'єктів від наслідків їхніх атак", – сказав Тюрк у Раді з прав людини в Женеві.

Новини за темою: В ООН оприлюднили нові дані щодо кількості загиблих мирних мешканців України від рук російських окупантів

Читайте також:
Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів
Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк
Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США
Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон "Шмавік", який є аналогом китайського DJI Mavic. Які переваги вітчизяного коптера та скільки коштує?