Працівники Державного бюро розслідувань затримали сина начальника одного із відділень Вінницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який обіцяв за гроші місцевому мешканцю "зробити" пакет документів для виїзду за кордон. Про це інформує пресцентр ДБР.
"Чоловік запевняв, що за 20 тис. доларів його батько підготує документи, які дозволять уникнути мобілізації та виїхати з України", – йдеться в повідомленні.
Слідство встановило, що це був не єдиний випадок. Підозрюваний пропонував й іншим особам подібну "допомогу". Зокрема, під час обшуків у нього виявлено та вилучено пусті повістки, більше десятка копій паспортів чоловіків призовного віку, готівку у різній валюті.
Затримано чоловіка 14 червня під час передачі 15 тис. доларів. Раніше він вже встиг отримати від "клієнта" 5 тис. доларів.
Наразі йому повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаному з вимаганням (ч. 3 ст. 369-2 КК України). Та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави 1 млн гривень.
Сину посадовця загрожує до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна.
Слідство триває, перевіряється причетність до злочину не тільки батька затриманого, а й інших посадовців цього військкомату.
Перевірка військкоматів
У червні 2023 року в Україні створили комісію з перевірки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (військкоматів) в усіх регіонах України. Військкомів мали перевірити на доброчесність та ефективність виконання службових обов’язків.
Додамо, що тепер інформацію щодо проблем у роботі терцентрів можна повідомити:
– за номером 0 800 31 01 79;
– на електронну пошту [email protected].
Кримінальні провадження щодо військкомів
З початку російського повномасштабного вторгнення до кінця літа 2023 року ДБР розслідувало 112 проваджень щодо посадовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. За результатами цієї роботи 15 обвинувальних актів вже направлено до суду.
Резонансними фактами розкритих зловживань у військкоматах стали такі випадки:
- у Запоріжжі ДБР викрито воєнкома, який організував схему збагачення для свого оточення та допомагав ховатися від суду кримінальним елементам;
- на Закарпатті ДБР повідомило про підозру військовому комісару, який змушував солдатів будувати його маєток;
- на Київщині ДБР викрило посадовця територіального центру комплектування та соцпідтримки на сприянні нелегальному перетині кордону;
- у Полтавській області ДБР повідомило про підозру воєнкому, який жорстоко побив свого підлеглого;
- в Одесі ДБР повідомило про підозру у незаконному збагаченні колишньому воєнкому;
- на Рівненщині керівник обласного військкомату побив військового;
- у Черкаській області ДБР повідомило про підозру працівнику військкомату, який за 10 тисяч доларів "відмазував" чоловіків від служби в армії;
- на Вінниччині ДБР викрило злочинну групу, що сприяла ухилянтам у Вінницькому центрі комплектування;
- у Краматорському районі ДБР викрило механізм видачі фіктивних документів для перетину держкордону: до схеми причетний воєнком з Донеччини;
- "ділки" з Буковини хотіли збагатитися на оформленні довідок про відстрочку від мобілізації.