USD
НБУ
39.60
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.44
Готівка
43.00
Втрати орків: 4 6 7 4 7 0 (+1320)
USD
НБУ
39.60
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.44
Готівка
43.00

МВФ застерігає про зниження світового ВВП та перешкоду іноземним інвестиціям внаслідок розколу між США та Китаєм

Відносини між двома найбільшими економіками світу погіршилися останніми роками, оскільки вони все більше бачать одна одну як головну стратегічну та економічну загрозу
Байден

Джо Байден

Джерело: відкриті джерела

Міжнародний валютний фонд попереджає, що геополітична фрагментація, спричинена напруженістю між Сполученими Штатами та Китаєм, ризикує завдати шкоди світовій економіці, оскільки прямі іноземні інвестиції та капітал все більше спрямовуються до об’єднаних блоків країн, пише Bloomberg.

"Прогноз інвестиційних ризиків є одним із найгучніших попереджень МВФ із часів пандемії коронавірусу щодо глобальних економічних збитків, особливо для бідніших країн, унаслідок геополітичного розколу між США та Китаєм", – уточнює видання.

Варто зазначити, що відносини між двома найбільшими економіками світу погіршилися останніми роками, оскільки вони все більше бачать одна одну як головну стратегічну та економічну загрозу. Згідно з аналізом МВФ, ця зміна вже відбулася в останні роки, згідно з якою прямі іноземні інвестиції з другого кварталу 2020 року по четвертий квартал минулого року скоротилися майже на 20% від рівня до пандемії.

У МВФ вважають, що такий розкол між Сполученими Штатами та Китаєм з 2016 року може скоротити двосторонні транскордонні інвестиційні портфелі та банківські асигнування приблизно на 15%.

Напруженість також може вдарити по банках через реальну економіку, коли збої в ланцюгах поставок і на товарних ринках негативно впливають на внутрішній розвиток і стимулюють інфляцію, що може погіршити кредитні втрати. 

Цей стрес, швидше за все, змусить банки приймати менше ризиків і скоротити кредитування, що ще більше сповільнить економічне зростання.

Світовий банк застерігає про шкоду для інновацій внаслідок конфронтації між США та Китаєм

Світовий банк попередив, що роз'єднання технологій та торговельні обмеження, пов'язані з напруженістю між США та Китаєм, завдають шкоди накопиченню знань та інноваціям в обох наддержавах, створюючи довгострокову загрозу економічному зростанню в Азії, пише Financial Times.

Розрив, що поглиблюється між двома найбільшими економіками світу, наразі є "найнагальнішою проблемою" в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, згідно з опублікованим у пʼятницю, 31 березня, піврічним економічним звітом банку по регіону.

"Двосторонні обмеження на технологічні потоки та співробітництво між великими країнами можуть знизити глобальну доступність знань", – заявив Світовий банк, додавши, що дані показали "несприятливі наслідки недавніх обмежень" для компаній у Китаї та США, а також для їх провідних торгових партнерів.

Попередження пролунало, коли відносини між Вашингтоном та Пекіном опустилися до найнижчого рівня з того часу, як країни нормалізували дипломатичні відносини у 1979 році.

На чому засновані висновки Світового банку? 

Висновки Світового банку, засновані на аналізі патентних тенденцій у США та Китаї, показали, що заходи, вжиті Пекіном та Вашингтоном після 2018 року, завдали шкоди корпоративним інноваціям в обох країнах. Це зі свого боку загрожує підірвати десятиліття стабільного економічного зростання в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, а також співробітництво у боротьбі зі зміною клімату, йдеться у повідомленні банку.

Прагнення диверсифікувати виробничі та технологічні ланцюжки поставок за межі Китаю спочатку дало поштовх Індії та країнам Південно-Східної Азії, але Світовий банк попередив, що виникають серйозніші проблеми. Ці можливості можуть бути підірвані подальшим поділом звʼязків між Сполученими Штатами та Китаєм, що порушує торгові потоки та збільшує витрати компаній, змушуючи їх розділяти свої ланцюжки поставок, щоб не порушувати експортні обмеження. Невизначеність може призвести до зменшення інвестицій.

Який прогноз на майбутнє? 

Світовий банк прогнозує економічне зростання у районі 5,1% цього року порівняно з 3,5% минулого року та відображає збільшення на 0,5 відсоткового пункту порівняно із жовтневим прогнозом. Банк також заявив, що очікує, що Китай досягне свого цільового показника зростання у 5% у 2023 році, прогнозуючи зростання на 5,1% у міру того, як економіка відновлюється після політики Сі щодо боротьби з коронавірусом.

За винятком Китаю, економічне зростання в регіоні, за прогнозами, впаде до 4,9% у 2023 році порівняно з 5,8% минулого року, оскільки уповільнення глобального зростання вдарить по азійських економіках, що залежать від експорту, високі ціни на сировину підривають внутрішнє споживання, а посилення фінансових умов стримує інвестиції.

Раніше

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що готується до війни. На щорічному засіданні парламенту та його вищого політичного консультативного органу в березні Сі Цзіньпін розкрив тему готовності до війни в чотирьох окремих промовах, в одному випадку сказавши своїм генералам "сміливо воювати". 

Читайте також:
США модернізують літак США модернізують літак "Судного дня"
Байден планує йти на дебати з Трампом Байден планує йти на дебати з Трампом
США виділили найбільший пакет допомоги на 6 млрд доларів США виділили найбільший пакет допомоги на 6 млрд доларів
Цього року в Україну прибудуть F-16 разом із пілотами та обслуговуючим персоналом, – Остін Цього року в Україну прибудуть F-16 разом із пілотами та обслуговуючим персоналом, – Остін