USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Суд ЄС скасував санкції проти Пшонки та його сина, – Bloomberg

Пшонку звинувачують у корупції, зловживанні службовим становищем, розкраданні грошей
Віктор Пшонка
Віктор Пшонка
Джерело: відкриті джерела

Колишній генпрокурор України Віктор Пшонка виграв суд ЄС щодо його виключення із санкційного списку. Про це повідомляє Bloomberg.

Генеральний суд Євросоюзу заявив у середу, 26 липня, що скасував рішення щодо запровадження обмежень проти Пшонки та його сина Артема, посилаючись на помилки в оцінці та сумніви в тому, що вони ґрунтувалися на достатньо "твердій фактичній основі".

У своєму рішенні суд ЄС також зазначив, що не було зрозуміло, чи переконався блок у тому, що українська судова адміністрація поважає права на захист у місцевому кримінальному провадженні.

"Портрет Пшонки в золотій рамі, на якому він був зображений як римський Цезар, став емблемою корупційної ери підтримуваного Росією експрезидента України Віктора Януковича. Його син був депутатом від партії Януковича, його також звинувачують у розкраданні", − нагадує видання.

Що відомо про санкції

Європейський Союз запровадив обмеження проти майже 1800 осіб та організацій після нападу Росії на Україну, починаючи з анексії Криму у 2014 році та після вторгнення в країну в лютому минулого року. Оскарження санкцій у судах ЄС можуть тривати роками та рідко є успішним, оскільки Рада Євросоюзу, яка об’єднує урядових міністрів, часто повторно ухвалює свої рішення після судових поразок. 

Пшонку звинуватили в корупції, зловживанні службовим становищем, розкраданні грошей, а після того як він втік з України, активісти проникли в його будинок під Києвом, наповнений предметами розкоші, а також іконами та вазами.

Зазначимо, що Пшонка був генеральним прокурором України за часів президентства Віктора Януковича, якого було скинуто під час протестів на Майдані Незалежності у лютому 2014 року.

При цьому Янукович, Пшонка, його син та інші союзники втекли з країни до Росії та перебувають у розшуку в Україні.

Читайте також:
ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії
Не виключено, що Росія може атакувати атомні електростанції в Україні, – Зеленський Не виключено, що Росія може атакувати атомні електростанції в Україні, – Зеленський
Компанія литовської Vičiūnai могла завозити до Росії товари військового призначення Компанія литовської Vičiūnai могла завозити до Росії товари військового призначення
ЄС готує окремий режим санкцій проти Росії ЄС готує окремий режим санкцій проти Росії