USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

Білий дім підтвердив, що Україна отримає F-16 після навчання пілотів

За навчанням українських пілотів F-16 послідує перекидання літаків у країну
F-16
Джерело: відкриті джерела

Україна отримає винищувачі F-16 одразу після навчання пілотів, офіційно підтвердив радник із національної безпеки США Джейк Салліван, передає The Guardian.

"Те, що ми зробили цього тижня, формально в листі держсекретаря Блінкена проінформували своїх колег у Європі про те, що після завершення цього навчання Сполучені Штати будуть готові в консультації з Конгресом схвалити передачу Україні літаків F-16", - сказав американський чиновник.

Раніше Reuters із посиланням на неназваного офіційного представника Вашингтона повідомив, що Сполучені Штати Америки схвалили відправку Україні винищувачів F-16 із Данії та Нідерландів. 

Видання пише, що Білий дім запевнив Данію та Нідерланди, щодо прискореної процедури затвердження усіх необхідних запитів на передачу цих літаків. Тож українські пілоти після навчань одразу зможуть розпочинати виконання бойових завдань на F-16 в Україні.

Нагадаємо, ми писали, що Україна на початку серпня визначила першу групу з восьми пілотів, які почнуть навчання на винищувачах F-16.

При цьому ще 20 пілотів пройдуть курс англійської мови, а вже потім розпочнуть тренування. Водночас наголошується, що загалом до навчання на американських винищувачах було відібрано 32 льотчики, що достатньо для двох ескадрилій.

Також наприкінці червня стало відомо, що українські пілоти розпочали навчання на західних літаках-винищувачах F-16 у Данії. Їх навчання триватиме шість-вісім місяців. І ще тоді лунали заяви про те, що США погодяться виділити Україні ці літаки від Нідерландів і Данії, однак на той момент в адміністрацію президента таких запитів не надходило.

Літак F-16

Бойовий літак F-16 Fighting Falcon – американський багатоцільовий легкий винищувач четвертого покоління виробництва компанії Lockheed Martin. Він – наймасовіший винищувач четвертого покоління у світі.

На озброєнні Нідерландів перебувають винищувачі у версіях F-16AM/BM, які поступово почали замінювати новими бойовими літаками F-35A п’ятого покоління.

Читайте також:
Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст
Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express
Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський
На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння