USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 3 6 9 0 (+1400)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

США передадуть Україні понад 500 млн доларів на зміцнення енергосистеми

Частину цих коштів буде передано лише за виконання певних умов
Електроенергія
Джерело: відкриті джерела

Україна та Сполучені Штати Америки підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці для забезпечення стійкості енергосистеми України. Про це повідомляють на сайті посольства США в Україні.

Так, американці нададуть Україні 522 млн доларів, з яких 100 млн – за виконання певних умов.

Угода передбачає співпрацю з метою поліпшення стійкості енергетичної системи України, зокрема, шляхом відновлення критичної інфраструктури, впровадження розподіленої генерації, реформування енергетичного сектора та сприяння повоєнному переходу України до низьковуглецевої конкурентоспроможної та інтегрованої в ЄС енергетичної економіки.

Меморандум передбачає:

  • відновлення пошкодженої електро-, теплоенергетичної та газової інфраструктури України; встановлення магістральних автотрансформаторів;
  • посилення стійкості енергетичної системи до перебоїв у постачанні електрики;
  • встановлення розподіленої газової генерації (зокрема, турбіни CCGT виробництва США);
  • впровадження розподіленої генерації з відновлюваних та інших джерел енергії в електроенергетиці та теплоенергетиці;
  • посилення фізичного зв'язку з європейськими газовими та електричними мережами.

Крім того, меморандумом передбачено співробітництво у сфері цивільної ядерної енергетики та захист найбільш важливої енергетичної інфраструктури України, зокрема, фізичний антидроновий та антиракетний захист, кібербезпека тощо.

Умовами надання додаткових 100 млн доларів є здійснення урядом України низки кроків. Зокрема, Кабінет міністрів має до 30 жовтня затвердити новий статут і створити Наглядову раду ТОВ "Оператор ГТС України", до 30 листопада розпочати процедури проведення конкурсу на обрання членів Наглядової ради НАЕК "Енергоатом", а також до 31 грудня утворити ПАТ "Енергоатом".

Також Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, до 1 квітня 2024 року має встановити порядок, обсяг, ступінь та періодичність надання інформації про оптову торгівлю енергоносіями, що стосуються законодавства REMIT.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги (МФД) розміром 1,5 мільярда євро від Європейського Союзу.

Читайте також:
Чому саме в травні почали відключати світло і коли ж користуватися пралкою? В Чому саме в травні почали відключати світло і коли ж користуватися пралкою? В "Укренерго" відповіли
Знову доставляємо терміново військову допомогу Україні, – міністр оборони США Знову доставляємо терміново військову допомогу Україні, – міністр оборони США
У 2024 році 59% нових ФОПів в Україні відкрили жінки У 2024 році 59% нових ФОПів в Україні відкрили жінки
ТЦК передали Нацполіції інформацію про 94,5 тисяч ухилянтів ТЦК передали Нацполіції інформацію про 94,5 тисяч ухилянтів