USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10
Втрати орків: 4 0 9 0 1 0 (+770)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10

Щоб уникнути відключень. В Україні виник дефіцит електроенергії, уряд закликає економити

Уряд та енергетики закликають всіх знизити споживання електроенергії
Електроенергія
Джерело: відкриті джерела

Українців закликали знизити споживання електроенергії для запобігання запровадження графіків відключень світла. Така загроза виникла через дефіцит потужності в енергосистемі. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами глави Кабміну, зниження температури, аварійні ремонти, обмежена робота сонячних електростанцій через хмарну погоду "привело до того, що в нашій енергосистемі зараз спостерігається дефіцит потужності". Таким чином "Укренерго" було змушене залучити аварійну допомогу з Європи.

"Це екстрений захід і не завжди гарантований", – сказав Шмигаль.

Як уникнути відключень

Посадовець наголосив, що уряд та енергетики закликають "всіх і кожного знизити споживання електроенергії".

"Особливо з 9-го до 19-го. Не включайте одночасно потужні електроприлади. Переносьте прання на нічні години. Вимикайте світло в приміщеннях, які не використовуєте", – йдеться в заяві.

Водночас Шмигаль додав, що торгові центри, магазини, ресторани можуть знизити інтенсивність висвітлення вивісок та вітрин, а підприємства – переглянути свій виробничий процес з точки зору енергоефективності.

"Все це дозволить уникнути запровадження графіків відключень. Відповідальне споживання електроенергії кожного з нас – це світло для всіх", – заявив глава уряду.

За словами прем'єра, ремонтні бригади та енергетики продовжують відновлювальні роботи "24/7", а також українська сторона залучає допомогу партнерів, аби посилювати генерацію.

Новини за темою: Відключення світла в Україні може бути навіть без ворожих обстрілів, – нардеп

Україна залучає аварійну допомогу з трьох країн

"Укренерго" у четвер, 7 грудня, залучило аварійну допомогу від Словаччини, Румунії та Польщі для збалансування української енергосистеми та уникнення відключень світла.

"Для уникнення відключень та підтримки балансу в енергосистемі Диспетчерський центр "Укренерго" змушений сьогодні залучити аварійну допомогу від операторів системи передачі електроенергії Словаччини, Румунії та Польщі з 11:00 до 19:00 потужністю 700 МВт", – йдеться в повідомленні відомства.

В "Укренерго" нагадали, що аварійна допомога – екстрений захід для балансування енергосистеми. Водночас ліміти споживання в Україні не запроваджувались, графіки відключень також не вводилися та не прогнозуються.

Раніше ми писали, що в українській енергосистемі продовжує зростати споживання. Ситуація залишається складною. Станом на 23 листопада продовжується ремонт на кількох блоках теплових електростанцій. "Укренерго" шукає можливості його покриття. При цьому днями у Міненерго заявили, що наразі дефіциту електроенергії немає і поки не прогнозується, а графіків відключень зараз не існує.

Читайте також:
НАЗК склало протокол на заступника голови ОП Шурму через конфлікт інтересів на енергоринку НАЗК склало протокол на заступника голови ОП Шурму через конфлікт інтересів на енергоринку
Уряд опублікував План дій на 2024 рік Уряд опублікував План дій на 2024 рік
Майже всі енергокомпанії отримують приблизно 86 копійок збитків на кожному кіловаті, – Кучеренко Майже всі енергокомпанії отримують приблизно 86 копійок збитків на кожному кіловаті, – Кучеренко
Українцям не відключатимуть світло, якщо сума боргу не перевищує 1514 гривень, – Міненерго Українцям не відключатимуть світло, якщо сума боргу не перевищує 1514 гривень, – Міненерго