
Російський олігарх Михайло Фрідман, який фінансує агресію РФ в Україні, отримав підозру. Працівники СБУ встановили, що з початку повномасштабного вторгнення він "влив" близько 2 млрд рублів у декілька військових заводів країни-агресорки. Про це поінформували у спецслужбі.
Зазначається, що працівники Служби безпеки задокументували злочинну діяльність Фрідмана. Серед військових заводів, в які він "вливав" гроші, – Тульський патронний завод, який виробляє набої, а також Уральський оптико-механічний завод імені Яламова, де виробляють високотехнологічне обладнання для бойових літаків та вертольотів РФ.
"Для фінансування загарбницьких "проєктів" Кремля олігарх використовує активи підконтрольного йому російського фінансово-інвестиційного консорціуму "Альфа-Груп". Також він задіяв власні бізнесові ресурси для масового розповсюдження сухпайків, одягу та іншої продукції під торговим знаком "Армия России", яка постачається окупантам на передову", – ідеться у повідомленні.
В СБУ уточнили, що разом з цим Фрідман організував збір матеріально-технічної допомоги для потреб окупаційних угруповань РФ, які воюють в Україні. Крім того, страхові компанії фігуранта взяли на себе страхування військової техніки та життя і здоров’я російських загарбників на фронті.
"Також російський олігарх забезпечив співпрацю власного телекомунікаційного підприємства із ФСБ, що дозволило йому провести підконтрольний спецслужбі РФ мобільний зв’язок в тимчасово окупованих регіонах України", – додали в Службі безпеки.
Повідомляється, що наразі Фрідман переховується від правосуддя за кордоном, тож тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності. Йому загрожує до восьми років тюрми з конфіскацією майна.
Не єдина підозра. В чому ще звинувачують Фрідмана?
Раніше ми писали, що російському мільярдеру Фрідману оголосили про підозру за відмивання 100 млн гривень через український "Альфа-Банк".
Його підозрюють в легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, а саме 1,2 млн доларів США та 1,93 млн євро (в еквіваленті близько 100 млн гривень), вчиненої організованою групою осіб та умисному ухиленні від сплати податків у розмірі 18 млн гривень службовими особами акціонерного товариства – банку, вчиненого організованою групою.
На початку червня цього року БЕБ арештувало 738 об’єктів нерухомості (квартири, торгові центри, земельні ділянки, житлові будинки), які перебувають у власності банку.
Російський бізнесмен був власником опосередкованої частки українського банку. Володів понад 30% його статутного капіталу через кіпрську офшорну компанію.
Український банк, його материнський банк у РФ та офшорна компанія пов’язані між собою єдиними бенефіціарними власниками, серед яких і російський бізнесмен.