USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Розмитнення авто в "Дії": У Раді зареєстровано законопроєкт

Очікується, що ця послуга допоможе побороти корупцію на митниці
авто розмитнення
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Депутати пропонують Верховній Раді внести зміни до Митного кодексу та інших законів щодо особливостей здійснення митного декларування легкових автомобілів засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. Відповідний законопроєкт зареєстровано на сайті ВР.

Документом пропонується передбачити можливість подання електронної митної декларації засобами порталу "Дія" та запровадити електронну базу даних для коригування митної вартості транспортних засобів, яка міститиме інформацію про митну вартість нових легкових автомобілів з урахуванням марки, моделі, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Крім того, передбачено запровадити і механізм коригування митної вартості вживаних легкових автомобілів, який буде застосовуватися у разі, коли задекларована митна вартість вживаного легкового автомобіля є меншою, ніж вартість легкового автомобіля, ідентичного за маркою, комерційним описом (моделлю) та характеристиками (рік випуску, тип та об’єм двигуна), що міститься в базі даних.

За проєктом закону для визначення у базі даних митної вартості вживаних авто застосовується вартість нового легкового автомобіля з урахуванням коефіцієнта віку.

Наприклад, для автомобіля до одного року експлуатації цей коефіцієнт становить – 0,95, а для автівок віком від 15 років – 0,1.

Очікується, що ця послуга допоможе побороти корупцію на митниці.

Раніше

У застосунку "Дія" з’явилась нова послуга для водіїв – перереєстрація авто онлайн. Продати чи придбати автівку можна в кілька кліків.

На першому етапі сервіс доступний для:

  • легкових автомобілів;
  • мотоциклів;
  • мопедів.

Раніше для цього необхідно було ходити в сервісні центри МВС, купувати "бігунки", стояти в чергах на касі й сплачувати комісію. Відтепер для того, щоб купити чи продати авто, необхідно заповнити договір і заяву за 15 хвилин та почекати годину, поки вона пройде реєстрацію.

Читайте також:
Авто українців вилучатимуть на потреби ЗСУ: Як це відбуватиметься Авто українців вилучатимуть на потреби ЗСУ: Як це відбуватиметься
Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про перезавантаження Бюро економічної безпеки Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про перезавантаження Бюро економічної безпеки
Ухилянтів можуть обмежити у праві керувати авто: У яких випадках та як це відбуватиметься Ухилянтів можуть обмежити у праві керувати авто: У яких випадках та як це відбуватиметься
За неявку до ТЦК – штраф 204 тис. гривень: Рада ухвалила за основу законопроєкт про збільшення штрафів за військові правопорушення За неявку до ТЦК – штраф 204 тис. гривень: Рада ухвалила за основу законопроєкт про збільшення штрафів за військові правопорушення