USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Російські ракети Х-101 відрізняються від тих, які використовували у 2022 році, – розвідка

Росіяни модифікували крилаті ракети Х-101
ракета Х-101
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Росіяни покращили крилаті ракети Х-101. Тепер вони відрізняються від тих, якими окупанти завдавали ударів по Україні у 2022 році. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

Він зазначив, що "ворог вчиться" і це вдається йому "досить-таки швидко". Зокрема, росіяни модифікували крилаті ракети Х-101. Тепер озброєння оснащене активною системою радіоелектронної боротьби, активним захистом, тепловими пастками тощо.

На тлі того, що російське військо "вчиться", Скібіцький відкинув можливість переходу в "глуху" оборону.

"Ми маємо розвивати все: і протиповітряну оборону, і дбати про захист ВПК, і щоб він давав продукцію, і ми маємо вживати, зокрема, і контрнаступальних заходів для того, щоб не допустити втрат територій. І досвід 2023 року нам це показав", – підсумував представник української розвідки.

Нагадаємо, під час масованої ракетної атаки по Україні 2 січня росіяни застосували ракету Х-101, виготовлену вже в 4-му кварталі 2023 року.

Цей факт, на думку експертів, демонструє, що настільки тривала пауза в масованих ракетних ударах по Україні "справді була пов’язана саме з тим, що росіяни хотіли накопичити відповідний запас повітряних засобів нападу, необхідний для масштабної кампанії ударів".

Також в Білому домі заявляли, що Росія придбала у Північної Кореї балістичні ракети. Їх уже використовували для ударів по Україні. 

Читайте також:
Переведення всіх енергоблоків ЗАЕС у стан Переведення всіх енергоблоків ЗАЕС у стан "холодного зупину": Експерт пояснив, як це вплинуло на ситуацію на станції
Росія почне наступ наприкінці травня – на початку червня, але ми добре підготуємося, – Буданов Росія почне наступ наприкінці травня – на початку червня, але ми добре підготуємося, – Буданов
Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями
Переспрямовувати кошти з телемарафону на ЗСУ недоцільно: Уряд відповів на петицію Переспрямовувати кошти з телемарафону на ЗСУ недоцільно: Уряд відповів на петицію