USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Росіяни тоді не могли повірити. Але такі сюрпризи будуть частіше: Ігнат про збиття літака А-50

Варто відзначити, що за всю історію ще ніхто не збивав літак дальнього радіолокаційного виявлення
Юрій Ігнат
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат
Джерело: відкриті джерела

Близько місяця тому українські військові зробили те, що до цього ніхто не міг зробити – збили ворожий літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Чи було це несподіванкою? Для росіян – однозначно так. Бо ж вони не могли повірити, що їхній літак збили українські військові, розповів в програмі "Перехрестя" речник Повітряних сил Юрій Ігнат.

"Вони не могли повірити, що це зробили Повітряні сили. Тому що відстань серйозна і так далі. Тому була купа домислів. Головнокомандувач і командувач Повітряних сил тоді подякували за успішну роботу. В прямій мові, пригадую, було, що "в Україні вже є засоби, здатні діставати ворога там, де він того не чекає". Тому такі сюрпризи будуть частіше. В принципі, вони були й до А-50. Ви пригадуєте, збиті російські "Сушки" – і на Північному напрямку, і на Одещині, Херсонщині", – уточнює речних Повітряних сил.

Ігнат додає: такі вдалі збиття російських літаків несуть позитивні результати. Бо ж тепер ворог вже не може так зухвало себе поводити поблизу наших кордонів.

"Зухвало, я маю на увазі, застосування керованих авіабомб. Це серйозна проблема – бомба масою 500 кілограмів робить дуже серйозні руйнування. Ви бачили ті вирви", – пояснює він.

Вся річ у тому, зауважує Ігнат, що "влучання" такими бомбами є неточними, тож від цього дуже страждає цивільне населення, яке через певні причини не виїхало з прифронтової зони. 

Так, до прикладу, в глибину від лінії  фронту бомба летить до 30 км. А от вже коли завдання льотчика стоїть вразити щось далі, він повинен наблизитися ближче і підлетіти вище. Відповідно літак стає кращою ціллю, "тобто мають більше можливостей його знищити наші зенітні ракетні війська", зазначив речник.

Вперше в історії: Як збили літак А-50?

Українські сили знищили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 і серйозно пошкодили літак повітряного командного пункту Іл-22 в ніч на 14 січня.

Варто відзначити, що за всю історію ще ніхто не збивав літак дальнього радіолокаційного виявлення, а ЗСУ вкотре здійснили те, що вважалось неможливим. Хоча офіційної інформації про те, чим саме збили російські А-50 та Іл-22, немає, ЗРК Patriot є доволі вірогідним варіантом.

Провідний науковий співробітник Українського державного музею авіації Національного авіаційного університету Валерій Романенко заявив, що втрата А-50 і членів його екіпажу "дуже болюча" для Росії, оскільки значна частина екіпажу А-50 є вузькоспеціалізованою і повинна пройти кількарічну підготовку.

А от Міністерство оборони Великої Британії зазначило, що успішна ліквідація російського літака далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 призведе до обмеження зон дії авіації РФ.

Читайте також:
Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії розпочався другий день Саміту миру. Відео, фото Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії розпочався другий день Саміту миру. Відео, фото
У бригаді У бригаді "Азов" офіційно підтвердили значне просування в Серебрянському лісництві
Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW
За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ