USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 0 3 5 0 (+410)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30

Росія втратила в Україні 15 новітніх танків Т-90М "Прорив", – Генштаб

РФ не може запустити серійне виробництво цих танків через санкції
Танк РФ Т-90М
Джерело: wikipedia

Російська армія з початку повномасштабного вторгнення втратила в Україні 15 одиниць новітніх танків Т-90М "Прорив", який окупанти називають "непереможним". Про це під час брифінгу Military Media Center заявив представник Центру досліджень трофейного і перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу ЗСУ старший лейтенант Андрій Рудик.

"Санкції перетворили виробництво Т-90М із серійного на поштучне. За даними з відкритих джерел, РФ мала на озброєнні лише 100 одиниць такої техніки напередодні широкомасштабної агресії проти України", – сказав він.

При цьому зазначив, що без іноземних комплектуючих цей танк неможливо не тільки серійно виробляти, він стає погіршеною версією радянського Т-72Б.

"Міфи про так звану непереможність і досконалість Т-90М і самодостатність, високотехнологічність російського танкобудування розбилися об незламність ЗСУ. На сьогоднішній день ЗС РФ втратили в Україні 15 одиниць Т-90М, і це йдеться лише про ті випадки, які були зафіксовані на фото або відео", – наголосив представник Генштабу.

Тим часом він не виключив, що окупанти втратили набагато більше одиниць зазначеної техніки. Наразі росіяни практично не використовують Т-90М під час ведення бойових дій.

При цьому ворог змушений розконсервувати старі танки Т-62 і Т-72, на яких відсутній навіть динамічний захист. Однак Москва має великі запаси цих старих радянських танків.

Танк Т-90М

Т-90М "Прорив" – нова модифікація Т-90А, створена в ході дослідно-конструкторської роботи "Прорив-3". Вперше ця машина була представлена на міжнародному форумі в 2018 році.

Перші танки передали на озброєння ЗС РФ 2020 року, а серійне виробництво їх розпочалося лише 2021-го.

Вартість одного такого танка оцінюють приблизно в 4,5 млн доларів.

Читайте також:
У Новий Таволжанці ліквідований російський полковник Стесєв. Губернатор підтвердив втрату Росією контролю над селищем У Новий Таволжанці ліквідований російський полковник Стесєв. Губернатор підтвердив втрату Росією контролю над селищем
Український уряд наближається до ухвалення рішень Гаазького трибуналу щодо Росії, – Чубаров Український уряд наближається до ухвалення рішень Гаазького трибуналу щодо Росії, – Чубаров
ЗСУ під Бахмутом просунулися на відстань понад півтора кілометра, – Маляр ЗСУ під Бахмутом просунулися на відстань понад півтора кілометра, – Маляр
Росія Росія "викуповує" частини зброї, які експортувала до М'янми та Індії, – ЗМІ