USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

Росія та Китай вперше в історії направили найбільшу флотилію кораблів до берегів США, – WSJ

Американські патрулі спостерігали за суднами, однак не розцінювали їх як загрозу
США
Джерело: відкриті джерела

Росія та Китай направили до узбережжя Аляски свої військово-морські сили. Вони підійшли до узбережжя США цього тижня, повідомляє The Wall Street Journal.

У ВМС країни заявили, що це була найбільша в історії флотилія чужих суден, які коли-небудь підходили до берегів Америки.

За даними одних посадовців, загалом було 11 російських і китайських кораблів. За ними стежили чотири американські есмінці та літаки P-8 Poseidon.

Новини за темою: Україна оголосила про військову загрозу в акваторії шести портів РФ. Експерт пояснив на що очікувати

"Це вперше в історії. Враховуючи контекст війни в Україні та напруженість навколо Тайваню, цей крок є дуже провокаційним", – заявив капітан ВМС у відставці Брент Садлер.

Водночас представник Північного командування США розповів, що американський патруль не розцінював це як загрозу.

А сенатор Ден Салліван, який балотувався саме з Аляски, заявив, що російсько-китайський патруль був нагадуванням про те, що США вступили в "нову еру авторитарної агресії".

Читайте також:
"Обʼєднаний Рейх": Трамп потрапив у новий скандал через відео із нацистською риторикою
Росія вирішила змістити кордон із Литвою та Фінляндією в Балтійському морі Росія вирішила змістити кордон із Литвою та Фінляндією в Балтійському морі
Росія брязкає ядерною зброєю, аби вплинути на політичні дискусії на Заході, – ISW Росія брязкає ядерною зброєю, аби вплинути на політичні дискусії на Заході, – ISW
Німеччина погоджується з планом США використовувати заморожені російські активи для фінансування України Німеччина погоджується з планом США використовувати заморожені російські активи для фінансування України