USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 3 6 9 0 (+1400)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

Роботодавець може звільнити працівника за колабораціонізм: Рада ухвалила закон

Звільнення у такому разі потребуватиме попередньої згоди первинної профспілки, членом якої є працівник
звільнення з роботи, розірвання співпраці
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткової підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань (№7731). 

Згідно з документом, з’являється нова підстава для розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця – набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено до позбавлення волі або іншого покарання, що виключає продовження роботи, або що призвело до втрати довіри роботодавця до нього.

Також вносяться застереження до правил внутрішнього трудового розпорядку стосовно дій або бездіяльності працівника, що можуть сприяти державі-агресору.

Проте звільнення у такому разі потребуватиме попередньої згоди первинної профспілки, членом якої є працівник (відповідно до ст. 43 КЗпП).

Крім того, документом вводиться обов'язкове встановлення правил поведінки на підприємствах, в установах, організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави та/або об'єктах чи операторах критичної інфраструктури.

Відповідні правила поведінки мають містити положення, зокрема, про:

  • надання працівниками інформації щодо наявних у них зв'язків з фізичними особами, місце постійного проживання (перебування, реєстрації) яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території України;
  • зобов'язання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом, зокрема інформації, що становить державну чи комерційну таємницю, а також умови роботи з конфіденційною інформацією.

Новий Трудовий кодекс

У січні Мінекономіки опублікувало проєкт нового Трудового кодексу.

Згідно з ним, роботодавець має право з власної ініціативи розірвати трудовий договір з працівником у разі його відмови від зміни трудового договору, а також з причин економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру. Про це він повинен у письмовій формі повідомити працівника у строк не менше ніж за 60 календарних днів.

Також трудовий договір може бути розірвано за ініціативи роботодавця у разі встановлення невідповідності працівника виконуваній роботі або займаній посаді протягом строку випробування, попередивши його про це не пізніше ніж за три календарних дні.

Читайте також:
Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні
Націоналізація Націоналізація "покинутого" житла на ТОТ України: РФ хоче вкрасти понад 13 тисяч домівок
Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку "Резерв+"
"Резерв+" помилково показав, що ви у розшуку: Що робити