USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10
Втрати орків: 4 0 9 0 1 0 (+770)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10

Rheinmetall почне виробляти бронетехніку в Україні вже в 2024 році

В Україні можуть виготовляти бронетранспортери Fuchs
Rheinmetall
Джерело: відкриті джерела

Німецький збройовий концерн Rheinmetall Group планує запустити виробництво своєї бронетехніки на території України вже у 2024 році. Про це повідомив генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер в інтерв'ю WirtschaftsWoche.

За його словами, він розраховує на укладення відповідного контракту з Україною на будівництво колісного бронетранспортера Fuchs і новітньої бойової машини піхоти Lynx вже на початку наступного року.

"Після підписання контракту ми хочемо мати перший повнопривідний автомобіль в Україні приблизно через шість-сім місяців, а перший Lynx – через 12–13 місяців", – сказав Паппергер. 

Він пояснив, що виробництво бронетранспортерів Fuchs в Україні стане можливим з кінця літа 2024 року, а виробництво БМП Lynx може стартувати влітку 2025 року. При цьому Паппергер хоче передати Україні новітні бойові машини набагато раніше. 

"Перші десять бронемашин Lynx вже виготовляються тут, у Німеччині чи в Угорщині, у спільному виробництві між нами та Україною. Після фази нарощування ми швидко зможемо виробляти значну кількість цих транспортних засобів повністю в Україні", – уточнив він.

Паппергер пояснює незвично короткий час виконання тим, що співпраця просунулася добре. Rheinmetall вже є найбільшим партнером України в ОПК. У 2022 році група отримала замовлення на суму близько 900 мільйонів євро, а у 2023-му обсяг замовлень зріс приблизно до двох з половиною мільярдів євро. 

"І наступного року їх точно буде більше", – прогнозує Паппергер, наголошуючи, що в Україні вже налагоджено обслуговування німецької бронетехніки, для чого українські фахівці пройшли підготовку в Німеччині.

Голова Rheinmetall запевняє, що не бачить проблем із безпекою українських заводів концерну. 

"Ми не будуємо нових заводів; скоріше як Rheinmetall ми будемо орендувати існуючі заводи, переобладнувати їх і потім експлуатувати. І вони, здається, досить добре захищені, – принаймні, це показав досвід останніх двох років війни", – додає він.

Раніше

Нагадаємо, у жовтні корпорація Rheinmetall передала Україні нову партію розвідувальних систем SurveilSpire для боротьби з дронами.

Читайте також:
Представництво НАТО в Україні відновить повноцінну роботу, - Гайдервін Представництво НАТО в Україні відновить повноцінну роботу, - Гайдервін
Угоди поки не буде: Польща й Україна не домовилися про імпорт аграрної продукції Угоди поки не буде: Польща й Україна не домовилися про імпорт аграрної продукції
Українські військові збили модернізований російський А-50У Українські військові збили модернізований російський А-50У
Протести на польсько-українському кордоні: Які кроки роблять уряди двох країн задля вирішення конфлікту Протести на польсько-українському кордоні: Які кроки роблять уряди двох країн задля вирішення конфлікту