USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

РФ намагалася дезінформувати українську розвідку чутками про новий наступ на Київ, – ЗМІ

Російська операція проходила з 3-го по 10 лютого 2023 року
російські військові
Джерело: відкриті джерела

У лютому цього року Головне оперативне управління Генштабу ЗС РФ відзвітувало про "успішні зусилля з оперативного маскування", покликані переконати українську розвідку в можливості нового наступу з території Білорусі. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на злиті в мережу секретні документи Пентагона.

Керівники Головного оперативного управління Генштабу ЗС РФ, за даними Пентагона, заявили, що "успішно переконали українські розвідувальні служби в можливості спільного російсько-білоруського наступу з білоруської території".

Доказом успіху операції нібито став звіт Служби зовнішньої розвідки РФ про реакцію України на повідомлення про спільні льотно-тактичні навчання авіаційних підрозділів Збройних сил Росії та Білорусі, які розпочалися 16 січня, про перекидання до Білорусі з Росії оперативно-тактичних комплексів "Іскандер-М", а також про зміщення фокуса російсько-білоруських навчань з "оборонного" на "наступальний".

Згідно з даними Пентагона, у ЗСУ також нібито визнали, що навчання в Білорусі мобілізованих для 2-ї гвардійської мотострілецької дивізії ЗС РФ та підготовка підрозділів 6-ї мотострілецької дивізії 3-го армійського корпусу РФ є спробою Москви потайки сформувати боєготових підрозділів для наступу на Волинському напрямку – для створення перешкод у доправленні західної військової допомоги.

Водночас російське військове керівництво рекомендувало продовжити операцію з дезінформації України про ймовірність повторного удару через північний кордон, розбивши її на дві фази: до 6 березня і після 6-го до 11 березня.

21 лютого 2023 року міністр оборони Олексій Резніков заявив, що не вірить у новий напад на Україну з білоруської території, сказавши, що мета спільних російсько-білоруських навчань – налякати Україну.

Резніков та інші чиновники оцінювали угруповання російських військ у Білорусі в 9–11 тисяч осіб, що було недостатньо для нового наступу.

Як відомо, наприкінці минулого року – на початку цього в мережі часто поширювалася інформація про те, що Росія готує повторний наступ на Київ, а також планувала вдарити по Волині. Однак низка українських військових чиновників спростовували інформацію, зазначаючи, що російське угруповання на той час було нездатне провернути таку операцію.

Раніше

У Білому домі вважають, що російські військові після поліпшення погоди можуть піти в наступ на кількох ділянках фронту.

Тим часом українські військові готують свій великий контрнаступ.

Читайте також:
Київ пережив наймасовішу атаку дронами з моменту вторгнення окупантів Київ пережив наймасовішу атаку дронами з моменту вторгнення окупантів
В Ірані цинічно відповіли на заяву Зеленського щодо постачання Росії безпілотників В Ірані цинічно відповіли на заяву Зеленського щодо постачання Росії безпілотників
Данія відкрила для України спеціальний фонд на суму 133 мільйони доларів Данія відкрила для України спеціальний фонд на суму 133 мільйони доларів
Міжнародні правники ухвалили резолюцію із закликом про створення спецтрибуналу проти Росії Міжнародні правники ухвалили резолюцію із закликом про створення спецтрибуналу проти Росії