USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Рада призначила головою Рахункової палати Ольгу Піщанську

"За" проголосували 252 нардепи
Ольга Піщанська
Ольга Піщанська
Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада України призначила Ольгу Піщанську на посаду голови Рахункової палати. Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

"Парламент призначив головою Рахункової палати Ольгу Піщанську. До цього вона обіймала посаду голови АМКУ. Нагадаю, це питання ще було ще в порядку денному 21 грудня минулого року, але тоді не вистачило голосів", – йдеться у дописі.

"За" проголосували 252 нардепи.

Голосування по фракціях:

  • "Слуга народу" – 180;
  • "Європейська солідарність – 0";
  • "Батьківщина" – 13;
  • "Платформа за життя та мир" – 17;
  • "За майбутнє" – 10;
  • "Голос" – 0;
  • "Довіра" – 15;
  • "Відновлення України" – 10;
  • позафракційні – 7.

Що таке Рахункова палата?

Рахункова палата України – орган фінансово-бюджетного контролю, який утворюється Верховною Радою, підпорядкований і підзвітний їй. Працює самостійно і незалежно від інших органів держави.

Рахункова палата складається з 13 членів, із яких наразі є лише сім. Також орган немає затвердженого керівника після звільнення у квітні Валерія Пацкана. У вересні депутати Верховної Ради провалили призначення членів Рахункової палати – тоді жоден із кандидатів не набрав навіть більше ніж 51 голос.

В системі органів державної влади Рахункова палата посідає особливо важливе місце і мала б бути реально ефективною.

Передісторія 

10 квітня Верховна Рада України висловила недовіру голові Рахункової палати Валерію Пацкану. Він звільнений і з цієї посади, і з посади члена Рахункової палати. За дане рішення проголосувало 250 народних обранців.

21 грудня 2023 року Рада проголосувала за призначення чотирьох членів Рахункової палати.

Читайте також:
Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ
Влада готує велику реформу освіти: Що зміниться та чи залишиться бюджетна форма навчання Влада готує велику реформу освіти: Що зміниться та чи залишиться бюджетна форма навчання
Зеленський цьогоріч не підписав 36 законодавчих ініціатив Зеленський цьогоріч не підписав 36 законодавчих ініціатив
Деякі нардепи хочуть скласти мандат: Корнієнко відреагував на чутки Деякі нардепи хочуть скласти мандат: Корнієнко відреагував на чутки