USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Пил із Сахари покрив частину України. Синоптики пояснили, яку це становить загрозу і чому його не слід плутати з пиловою бурею

Для пилової бурі швидкість вітру має бути вищою за 12 м/с, а тривати це має три години й більше
пил
Ситуація з пилом
Джерело: Український гідрометцентр

Хвиля тепла із західного Середземномор'я, яка принесла нетипово високі температури повітря для цього періоду, захопила ще й пил із Сахари. Мешканці Західного регіону могли помітити пил ще вчора, а сьогодні, 1 квітня, він поширився більшістю територією України.

Синоптики Українського гідрометцентру пояснили, яку це становить загрозу населенню і чому не слід плутати пил з пиловою бурею.

"Небо буде тьмяним, тому зачиняйте вікна. Пил може бути шкідливим для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та дітей", – зазначали синоптики.

Водночас у разі погіршення ситуації зі станом повітря Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА рекомендує:

  • закрити вікна;
  • обмежити перебування на вулиці;
  • пити багато води;
  • якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум.

Що не так з пиловою бурею?

У гідрометцентрі згодом додали, що разом з тим запиленість повітря пустельним пилом не є пиловою бурею.

Бо для пилової бурі швидкість вітру має бути вищою за 12 м/с, а тривати це має три години й більше. Посилення швидкості вітру не очікується, тож і бурі цього разу не буде, кажуть синоптики.

"Будь ласка, не плутайте легке погіршення видимості через пил із небезпечним стихійним явищем. Не уявляйте зайвого і не панікуйте", – прокоментували в гідрометцентрі.

Натомість пилові бурі можуть мати негативний вплив на різні сфери життя. Зокрема, впливають на видимість і безпеку на дорогах, а ще може призвести до економічних збитків у разі пошкодження сільськогосподарських культур та інфраструктури.

Забруднення повітря піском може нашкодити дихальній системі – зростають ризики захворювання на астму чи бронхіт, загострення алергічних реакцій.

Для убезпечення себе та рідних під час пилової бурі екологи в першу чергу радять зачиняти вікна та двері – так ви уникнете потрапляння пилу в будинок.

Також варто подбати про захист очей та органів дихання: одягати окуляри та захисні маски.

Людям із захворюваннями дихальної системи та алергією на пил краще на певний час уникати виходу на вулицю.

А чому прийшов пил?

Пил з африканської пустелі Сахара вихідними забарвив небо в помаранчевий відтінок над частинами Франції, Швейцарії та Південної Німеччини.

Щороку із Сахари здіймається від 60 до 200 мільйонів тонн мінерального пилу. У той час як більші частинки швидко падають назад на Землю, найдрібніші – іноді можуть пролітати на тисячі кілометрів.

Хмара пилу із Сахари вплинула на якість повітря в деяких районах західних країн та дісталася й України.

Яку погоду прогнозують українцям?

В Україні в понеділок очікується від +21 до +26 градусів.

Переважно сухо, лише у Рівненській, Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській областях місцями невеликий дощ.

"У Києві початок квітня буде дуже теплим, до +25 градусів. Найближчої ночі та завтра, 2 квітня, вранці ймовірний невеликий дощ. Вдень у понеділок без опадів. Похолодання передбачається у середу", – розповіла синоптикиня Наталка Діденко.

До речі, 2 лютого славнозвісний бабак Тимко віщував, що весна у 2024 році настане за шість тижнів.

Читайте також:
У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ
Морські дрони Sea Baby оснастили системами Морські дрони Sea Baby оснастили системами "Град"
Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України
В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ