
"У православних та католиків різна Пасхалія. Є відповідна комісія, створена від православних та католиків, які розглядають це питання вже тривалий час, щоб спільно святкувати Пасху. Ми дотримуємось тієї Пасхалії, яка є у православних", – зазначає предстоятель церкви.
Митрополит зауважив, що наразі ведеться діалог стосовно цього питання, але зараз Україна залишається на православній Пасхалії та буде далі святкувати Великдень разом з усім православним світом.
Митрополит зазначив, що впровадженням новоюліанського календаря ПЦУ узгодила календар свят із державою, тож церква святкуватиме Покрову 1 жовтня та Різдво 25 грудня. Інші свята, за його словами, надалі будуть поступово адаптовуватися й переноситися.
Що таке Пасхалія?
Простими словами Пасхалія – це таблиця для визначення часу щорічного святкування Великодня та інших (таких, що змінюють залежно від Великодня свій термін) свят.
Чому в новому календарі залишається "стара" Пасхалія?
Це свято Пасхи (Воскресіння), а також Вознесіння і П’ятдесятниця, тобто сам Великдень і свята, пов’язані з ним часовим відліком: на 40-й і 50-й день після Воскресіння Господнього. Тільки це залишається за звичним на сьогодні календарем, а все решта – змінюється. Все повністю зсувається назад на 13 днів.
Новий календар
Помісний собор ПЦУ, що відбувся у Софії Київській, схвалив перехід на новоюліанський календар з нового церковного року, що розпочнеться 1 вересня.
Коли буде Великдень у 2024 році?
Православний Великдень у 2024 році буде відзначатися 5 травня, католицький – 31 березня.